Case study

+860% wzrostu ilości fraz w top 10 – pozycjonuj się w Get Noticed i zostań zauważony w SERPach!

Pozycjonowanie strony internetowej Visus rozpoczęło się w maju 2020 i trwa do dziś. Wspólnie z klientem pracujemy nad coraz to lepszymi pozycjami w organicznych wynikach wyszukiwania. Zobacz, co udało nam się uzyskać!
KLIENT:
BRANŻA:
cel współpracy:
ZAKRES:
specjalista:
wyniki:

Opis klienta

Visus to klinika okulistyczna, w której specjaliści już od 30 lat dbają o wzrok poznaniaków. Poza wykwalifikowanymi okulistami, na pokładzie firmy znajdują się także specjaliści optometryści i optycy, którzy dbają o rzetelne badanie wzroku i odpowiedni dobór korekcji. W salonie optycznym Visus można liczyć na fachowe doradztwo i opiekę na najwyższym poziomie.

Cel klienta

Celem klienta było zwiększenie widoczności swojej strony i dotarcie do nowych pacjentów. Główny nacisk kładziony był przede wszystkim na działania lokalne, by strona była jak najlepiej widoczna dla użytkowników z Poznania.

Prace nad pozycjonowaniem strony

Działając lokalnie, poza optymalizacją strony, zajęliśmy się także optymalizacją wizytówek Google Moja Firma, stworzonych dla każdej z placówek kliniki. Takim sposobem, zarówno gabinet na ul. Święty Marcin 18, jak i ten na ul. Ratajczaka 8 znalazły się na mapach Google.

Prace na stronie internetowej opierały się na rozbudowie treści dotyczących szerokiego wachlarza usług klienta, w zakresie ochrony narządu wzroku. Powstały podstrony dotyczące okulisty, optyka, ostrego dyżuru okulistycznego czy usług dedykowanych najmłodszym pacjentom. Przebudowana została także sekcja dotycząca cennika, gdzie zamiast pliku graficznego pojawiła się dedykowana podstrona.

Kolejnym bardzo ważnym filarem prac była rozbudowa treści poradnikowych, tak by użytkownik, który trafił na stronę, nie tylko mógł skorzystać z opcji rejestracji online do gabinetu, ale także mógł pozyskać wiedzę dotyczącą poszczególnych dolegliwości, dostępnych sposobów leczenia czy profilaktyki.

Poza optymalizacją treści zadbaliśmy także o optymalizację linkowania wewnętrznego, tak by w odpowiednich treściach znalazły się odnośniki do artykułów i stron usługowych, będących uzupełnieniem poruszanego tematu.

Bardzo ważnym elementem było także zadbanie o bezpieczeństwo danych przesyłanych przez użytkowników w formularzu. W tym celu wdrożyliśmy certyfikat SSL.

Efekty pozycjonowania

Jak zostało wspomniane na wstępie, prace nad pozycjonowaniem strony rozpoczęły się w maju 2020 roku. Od tego czasu, do końca marca 2022 roku uzyskaliśmy wzrost ilości fraz w top 3 z 16 do 74.

+860% wzrostu ilości fraz w top 10 - pozycjonuj się w Get Noticed i zostań zauważony w SERPach!

Taka różnica daje nam przyrost fraz na podium wyników wyszukiwarki o 362%.

Bardzo dobre wzrosty w ilości fraz zanotowaliśmy także dla przedziału top 10:

+860% wzrostu ilości fraz w top 10 - pozycjonuj się w Get Noticed i zostań zauważony w SERPach!

W maju 2020 roku tych fraz było tylko 23, natomiast w marcu 2022 ich ilość osiągnęła 221. Takie wyniki wskazują na przyrost o 860%.

Dla dopełnienia obrazu, poniżej prezentujemy także wykres dla ilości fraz w top 50:

+860% wzrostu ilości fraz w top 10 - pozycjonuj się w Get Noticed i zostań zauważony w SERPach!

Na początku współpracy, według Semstorm, fraz w przedziale 1-50 było 139. Z końcem marca 2022 osiągnęliśmy wynik rzędu 1641 słów kluczowych, co daje nam przyrost aż o 1080%!

Dzięki odpowiednio poprowadzonej strategii SEO, serwis Visus jest obecnie widoczny na takie kluczowe frazy, jak:

Słowa kluczowe

Potencjał

pomoc okulistyczna Poznań

40

ostry dyżur okulistyczny Poznań

170

soczewki kontaktowe Poznań

170

optyk dziecięcy Poznań

50

okulista dziecięcy Poznań

1300

gabinet okulistyczny Poznań 

140

okulista Poznań prywatnie

260

okulista Poznań

2900

Dane z Google Analytics

Nasze działania rok do roku przynoszą coraz to lepsze wyniki. Przykładowo, analizując dane z Google Analytics z przedziału 1 maja 2020 do 31 grudnia 2020, czyli z pierwszego półrocza współpracy z analogicznym okresem w 2021 roku, w kanale organicznym zanotowaliśmy przyrost użytkowników o 117%.

+860% wzrostu ilości fraz w top 10 - pozycjonuj się w Get Noticed i zostań zauważony w SERPach! +860% wzrostu ilości fraz w top 10 - pozycjonuj się w Get Noticed i zostań zauważony w SERPach!

By móc porównać wskazany okres, z tym w 2022 musimy jeszcze poczekać do końca roku. Weźmy więc na tapet początek obecnego roku. Pierwszy kwartał 2022 w porównaniu z 2021 rokiem to wzrost liczby użytkowników o 145%.

+860% wzrostu ilości fraz w top 10 - pozycjonuj się w Get Noticed i zostań zauważony w SERPach!

Co ważne, dotarliśmy do o 159% więcej nowych użytkowników, niż w okresie analogicznym przed rokiem:

+860% wzrostu ilości fraz w top 10 - pozycjonuj się w Get Noticed i zostań zauważony w SERPach!

Od początku rozpoczęcia współpracy, do chwili obecnej, notujemy wzrost ilości użytkowników odwiedzających stronę:

+860% wzrostu ilości fraz w top 10 - pozycjonuj się w Get Noticed i zostań zauważony w SERPach!

Pozycjonowanie strony Visus – działamy dalej!

Nie spoczywamy na laurach! Zaplanowane dalsze działania pozwolą na zwiększenie widoczności strony na nowe słowa kluczowe oraz na dostarczenie kolejnych, przydatnych i merytorycznych treści dla użytkowników, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie.

Dołącz do grona zadowolonych klientów i daj się zauważyć z Get Noticed!

Jeśli Twoja strona internetowa potrzebuje kompleksowego wsparcia w zakresie pozycjonowania, także tego lokalnego (jak np. w tym przypadku pozycjonowania lokalnego na Poznań) odezwij się do nas! Nasz zespół specjalistów dobierze strategię dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości.

nie ma co zwlekać. kontakt nic nie kosztuje.

Podsumowanie:

nie ma co zwlekać. kontakt nic nie kosztuje.

case studies

Sprawdź, jak zwiększyliśmy ROAS o 266% dzięki kampaniom sezonowym!

Czas czytania 4 min Czy warto realizować kampanie sezonowe? Na przykładzie naszego case study pokazujemy, że tak! Kampanie z produktami sezonowymi mogą stanowić spore wyzwanie dla marketerów. Jak najlepiej wykorzystać moment sezonu? W niniejszym case study pokazujemy, jak przy odpowiednio przygotowanej ofercie oraz wiedzy eksperckiej naszych specjalistów, już w drugim miesiącu współpracy osiągnęliśmy wyższy zwrot z inwestycji, niż ten, który klient uznał za satysfakcjonujący.

Jak mierzyć skuteczność kampanii budujących brand marki, czyli badania Brand & Search Lift!

Czas czytania 8 min Wydatki na kampanie reklamowe w YouTube z roku na rok ulegają zwiększeniu. Coraz więcej reklamodawców decyduje się na model reklamy wideo, jednak wielu klientów ma wątpliwości dotyczące rzeczywistej mierzalności tych reklam. Podstawowe wskaźniki nie zawsze udzielają informacji o tym, czy reklama wideo przyniosła oczekiwany efekt. Badania Brand Lift oraz Search Lift są działaniami dostarczającymi ponadstandardowych wskaźników efektywności, które odpowiadają na najtrudniejsze pytania. W poniższym case study przedstawiamy, jak dla naszego Partnera Cortland.pl przeprowadziliśmy wymienione badania i zmierzyliśmy w nowy sposób efektywność kampanii.

case study

Pozwól przekonać się naszymi wynikami.

Zapisz się do newslettera.

Poznawaj nowości w marketingu internetowym i porady dotyczące rozwoju biznesu!