Odbierz darmowy audyt
darmowa konsultacja

Umocnimy Twój biznes.

Wypełnij formularz by skontaktować się z nami, a umówimy się z Tobą na krótką rozmowę, po której wykonamy audyt Twoich reklam. Całkowicie za darmo. 

Case study

Skuteczna kampania leadowa przy niskim budżecie

36 MINUT Kielce to butikowa siłownia na miarę XXI w. gdzie trening trwa 36 minut, a maszyny pamiętają Twoje obciążenia i ustawienia dźwigni. Naszym celem było dostarczenie dużej liczby leadów przy jak najmniejszym budżecie. Sprawdźcie jak nam się to udało.
KLIENT:
BRANŻA:
cel współpracy:
ZAKRES:
specjalista:
wyniki:

Opis klienta

36 MINUT Kielce jest to inteligentna siłownia wykorzystująca obwodowy trening MILON, trwający zaledwie 36 minut. Klub należy do znanej w Polsce sieci 36 MINUT. Kameralna atmosfera, a także opieka trenerów sprawia, że klub jest przyjazną przestrzenią dla osób chcących zadbać o swoje zdrowie i ciało.

Cel Klienta

Celem jest pozyskanie jak największej liczby leadów wśród osób zainteresowanych treningiem.

Wprowadzone zmiany

Analiza potencjału kampanii

Klient nie prowadził wcześniej reklam na Facebooku, jego działalność opierała się głównie na organicznym prowadzeniu swojej strony na Facebooku, gdzie zgromadzona jest spora liczba fanów (jak na regionalny biznes), którzy chętnie angażują się w treści oraz biorą udział w wydarzeniach organizowanych przez klub.

Biorąc pod uwagę cel pozyskania leadów rozpoczęliśmy działania z kampanią leadową. Działania reklamowe poprzedziliśmy dokładną analizą branży fitness w Kielcach, gdzie podobnie jak w innym miastach, konkurencja na rynku jest bardzo duża. W związku z tym, aby wyróżnić się spośród licznych ofert innych siłowni i klubów fitness postanowiliśmy wykorzystać największy atut oferty Klienta, jakim jest 14 dni darmowego treningu oraz stworzyć komunikację wizualną, która będzie nawiązywać do klimatu panującego w klubie.

Struktura kampanii i optymalizacja

Na poziomie zestawu reklam najlepiej sprawdziło się bardzo ogólne targetowanie, zawężone jedynie do lokalizacji oraz grupy wiekowej 28-64. Kluczowa jest natomiast kreacja, którą na początku naszych działań regularnie zmienialiśmy, aby przetestować, co sprawdza się najlepiej. Dzięki testom zaobserwowaliśmy, że najskuteczniejsze są grafiki ze zdjęciami kobiet, elementami wnętrza klubu oraz wyraźnym wezwaniem do działania.

Skuteczna kampania leadowa przy niskim budżecie
[Kliknij, aby powiększyć]

Podstawą skutecznej kampanii leadowej jest zrozumiały dla odbiorców formularz kontaktowy, dlatego w naszym formularzu stosujemy bardzo proste komunikaty. Zawsze informujemy, że dane użytkownika zostaną wykorzystane tylko w celu umówienia treningu. W ten sposób użytkownik wie, co wydarzy się po wysłaniu formularza i gdzie trafiają jego dane. 

Osiągniecie wyników

Pomimo trudnej sytuacji panującej w branży fitness w wyniku pandemii oraz dużej konkurencji na rynku, przez okres 3 miesięcy po pandemii przy budżecie 400 zł miesięcznie uzyskaliśmy 149 leadów o średniej wartości  8,15 zł za lead przy jednoczesnym obniżeniu kosztu leada o około 40% względem okresu sprzed pandemii. 

W naszej ocenie wpływ miały na to dwa czynniki – pierwszy to przemyślana i atrakcyjna komunikacja wizualna, która wyróżnia 36 MINUT Kielce na tle konkurencji oraz konkretne CTA, które jasno wskazuje drogę użytkownikowi. Natomiast drugim czynnikiem jest angażująca komunikacja Klienta na fanpage’u, prowadzona także w czasie, gdy klub był nieczynny. W naszej ocenie synergia tych dwóch składowych sprawia, że nasze reklamy działają, a Klient osiąga założone cele.

nie ma co zwlekać. kontakt nic nie kosztuje.

Podsumowanie:

nie ma co zwlekać. kontakt nic nie kosztuje.

może zainteresuje cię też...

Ponad 360% wzrostu wartości przychodu w stosunku do roku poprzedniego dla klienta z branży opakowań.

Paxit to certyfikowana hurtownia opakowań z tektury, która posiada bogaty asortyment kartonów różnego zastosowania tj. opakowania e-commerce, kartony transportowe czy opakowania produktowe. Paxit dostarcza swoje produkty na terenie całej Polski, oferując przy tym terminowość oraz najwyższą jakość obsługi. Firma stawia duży nacisk na troskę o środowisko naturalne, dlatego oferowane pudełka powstają z surowców pochodzących z recyklingu.
#seommerce
Zapisz się na bezpłatny Webinar SEO dla e-commerce!
Jak przygotować sklep
20 lipca 2022, 12:00
na Black Friday i świeta?

Black Friday na dobre zadomowiło się także w naszym kraju i należy do jednego z najbardziej gorących okresów sprzedażowych. Kiedy zacząć przygotowania, na co zwrócić uwagę i co zrobić po Black Friday? O tym wszystkim dowiesz sie z tego webinaru!

Zapisz się do newslettera.

Poznawaj nowości w marketingu internetowym i porady dotyczące rozwoju biznesu!