Case study

Skuteczna kampania leadowa przy niskim budżecie

36 MINUT Kielce to butikowa siłownia na miarę XXI w. gdzie trening trwa 36 minut, a maszyny pamiętają Twoje obciążenia i ustawienia dźwigni. Naszym celem było dostarczenie dużej liczby leadów przy jak najmniejszym budżecie. Sprawdźcie jak nam się to udało.
KLIENT:
BRANŻA:
cel współpracy:
ZAKRES:
specjalista:
wyniki:

Opis klienta

36 MINUT Kielce jest to inteligentna siłownia wykorzystująca obwodowy trening MILON, trwający zaledwie 36 minut. Klub należy do znanej w Polsce sieci 36 MINUT. Kameralna atmosfera, a także opieka trenerów sprawia, że klub jest przyjazną przestrzenią dla osób chcących zadbać o swoje zdrowie i ciało.

Cel Klienta

Celem jest pozyskanie jak największej liczby leadów wśród osób zainteresowanych treningiem.

Wprowadzone zmiany

Analiza potencjału kampanii

Klient nie prowadził wcześniej reklam na Facebooku, jego działalność opierała się głównie na organicznym prowadzeniu swojej strony na Facebooku, gdzie zgromadzona jest spora liczba fanów (jak na regionalny biznes), którzy chętnie angażują się w treści oraz biorą udział w wydarzeniach organizowanych przez klub.

Biorąc pod uwagę cel pozyskania leadów rozpoczęliśmy działania z kampanią leadową. Działania reklamowe poprzedziliśmy dokładną analizą branży fitness w Kielcach, gdzie podobnie jak w innym miastach, konkurencja na rynku jest bardzo duża. W związku z tym, aby wyróżnić się spośród licznych ofert innych siłowni i klubów fitness postanowiliśmy wykorzystać największy atut oferty Klienta, jakim jest 14 dni darmowego treningu oraz stworzyć komunikację wizualną, która będzie nawiązywać do klimatu panującego w klubie.

Struktura kampanii i optymalizacja

Na poziomie zestawu reklam najlepiej sprawdziło się bardzo ogólne targetowanie, zawężone jedynie do lokalizacji oraz grupy wiekowej 28-64. Kluczowa jest natomiast kreacja, którą na początku naszych działań regularnie zmienialiśmy, aby przetestować, co sprawdza się najlepiej. Dzięki testom zaobserwowaliśmy, że najskuteczniejsze są grafiki ze zdjęciami kobiet, elementami wnętrza klubu oraz wyraźnym wezwaniem do działania.

Skuteczna kampania leadowa przy niskim budżecie
[Kliknij, aby powiększyć]

Podstawą skutecznej kampanii leadowej jest zrozumiały dla odbiorców formularz kontaktowy, dlatego w naszym formularzu stosujemy bardzo proste komunikaty. Zawsze informujemy, że dane użytkownika zostaną wykorzystane tylko w celu umówienia treningu. W ten sposób użytkownik wie, co wydarzy się po wysłaniu formularza i gdzie trafiają jego dane. 

Osiągniecie wyników

Pomimo trudnej sytuacji panującej w branży fitness w wyniku pandemii oraz dużej konkurencji na rynku, przez okres 3 miesięcy po pandemii przy budżecie 400 zł miesięcznie uzyskaliśmy 149 leadów o średniej wartości  8,15 zł za lead przy jednoczesnym obniżeniu kosztu leada o około 40% względem okresu sprzed pandemii. 

W naszej ocenie wpływ miały na to dwa czynniki – pierwszy to przemyślana i atrakcyjna komunikacja wizualna, która wyróżnia 36 MINUT Kielce na tle konkurencji oraz konkretne CTA, które jasno wskazuje drogę użytkownikowi. Natomiast drugim czynnikiem jest angażująca komunikacja Klienta na fanpage’u, prowadzona także w czasie, gdy klub był nieczynny. W naszej ocenie synergia tych dwóch składowych sprawia, że nasze reklamy działają, a Klient osiąga założone cele.

nie ma co zwlekać. kontakt nic nie kosztuje.

Podsumowanie:

nie ma co zwlekać. kontakt nic nie kosztuje.

case studies

Sprawdź, jak zwiększyliśmy ROAS o 266% dzięki kampaniom sezonowym!

Czas czytania 4 min Czy warto realizować kampanie sezonowe? Na przykładzie naszego case study pokazujemy, że tak! Kampanie z produktami sezonowymi mogą stanowić spore wyzwanie dla marketerów. Jak najlepiej wykorzystać moment sezonu? W niniejszym case study pokazujemy, jak przy odpowiednio przygotowanej ofercie oraz wiedzy eksperckiej naszych specjalistów, już w drugim miesiącu współpracy osiągnęliśmy wyższy zwrot z inwestycji, niż ten, który klient uznał za satysfakcjonujący.

Jak mierzyć skuteczność kampanii budujących brand marki, czyli badania Brand & Search Lift!

Czas czytania 8 min Wydatki na kampanie reklamowe w YouTube z roku na rok ulegają zwiększeniu. Coraz więcej reklamodawców decyduje się na model reklamy wideo, jednak wielu klientów ma wątpliwości dotyczące rzeczywistej mierzalności tych reklam. Podstawowe wskaźniki nie zawsze udzielają informacji o tym, czy reklama wideo przyniosła oczekiwany efekt. Badania Brand Lift oraz Search Lift są działaniami dostarczającymi ponadstandardowych wskaźników efektywności, które odpowiadają na najtrudniejsze pytania. W poniższym case study przedstawiamy, jak dla naszego Partnera Cortland.pl przeprowadziliśmy wymienione badania i zmierzyliśmy w nowy sposób efektywność kampanii.

case study

Pozwól przekonać się naszymi wynikami.

Zapisz się do newslettera.

Poznawaj nowości w marketingu internetowym i porady dotyczące rozwoju biznesu!