Case study

Wzrost przychodów o 600% branży erotycznej w cztery miesiące.

Black Bunny to nowy sklep erotyczny działający na polskim rynku. Dzięki naszym kampaniom Google Ads w 4 miesiące osiągnął wzrost przychodów o 600% . Zapraszamy do naszego case study z przepisem na sukces w branży erotycznej!
KLIENT:
BRANŻA:
cel współpracy:
ZAKRES:
specjalista:
wyniki:

Opis klienta

Black Bunny to nowy sklep internetowy działający w branży erotycznej. Branży, która posiada wiele obostrzeń, a jednocześnie zyskuje coraz więcej wyszukiwań w internecie. Black Bunny opiera swoją strategię na dyskrecji i profesjonalizmie, a ze swoimi produktami chce dotrzeć do osób nowoczesnych i świadomych siebie.

Ustalony cel

Celem sklepu było zbudowanie reklam od zera i szybkie uzyskanie zwrotu z inwestycji (ROAS). Za cel poboczny postawiliśmy sobie wzrost zapytań na frazę brandową sklepu, który jeszcze nie był rozpoznawalny. W związku z czym była to dla nas istotna wskazówka aby skoncentrować się w naszej strategii na generowaniu sprzedaży i stopniowym budowaniu zasięgu marki.

Wprowadzone zmiany

Analiza potencjału reklamy

Pierwszą czynnością od której rozpoczęliśmy układanie planu pracy było sprawdzenie potencjału fraz w planerze słów kluczowych. Okazało się że search volume na frazy takie jak “wibrator” jest o wiele wyższy, niż budżet. W związku z tym postawiliśmy na szczegółowe frazy z długim ogonem (np. czarny wibrator marki X) oraz tzw. SKAG (ang. single keyword ad group) zakładającą po jednym słowie kluczowym w każdym typie dopasowania do jednej grupy reklam. Takie frazy mają mniejszą liczbę wyszukiwań, ale za większą szanse na zdobycie konwersji.

wykres black bunny
[kliknij, aby powiększyć]

W związku z tym słowa kluczowe o dużej ilości zapytań, na które nie starczyłoby nam budżetu dodaliśmy w osobnej kampanii ustawiając bardzo niskie stawki za kliknięcie, przez co kampania szybciej mogła uzyskać rentowność. Jednocześnie kampania pełniła charakter kampanii zasięgowej – sprowadziliśmy więcej ruchu na stronę, co budowało rozpoznawalność marki.


Wyzwanie stanowiły obostrzenia Google Ads, które ograniczały możliwość reklamowania produktów i akcesoriów erotycznych w reklamach produktowych w Google  (nie wyświetlają się razem z wynikami wyszukiwań, dostępne są tylko w zakładce zakupy),
nie jest możliwe również uruchomienie kampanii remarketingowej, ani graficznej kampanii zasięgowej, dlatego całą uwagę skupiliśmy na kampaniach tekstowych.

Podjęte działania

  • Podział kampanii tekstowych na sprzedażowe (frazy long tail) i zasięgowe (frazy generyczne – np. wibrator),
  • frazy generyczne ustawiliśmy na niskich stawkach za kliknięcie (CPC),
  • podział słów kluczowych po jednym na grupę reklam (SKAG – single keyword adgroup),
  • użyliśmy kampanii RLSA (remarketing w kampaniach tekstowych) – targetowanie reklam na listę użytkowników którzy już byli na stronie (szczególnie przydatne w kampaniach na ogólne frazy – w celu dostosowywania stawki za kliknięcie).

Efekt

Dzięki zbudowaniu tak szczegółowej struktury kampanii uzyskaliśmy na nowo powstałym sklepie przychód na poziomie 6 zł z zainwestowanej jednej złotówki. ROAS 600%.

Wzrost przychodów o 600% branży erotycznej w cztery miesiące.
[kliknij, aby powiększyć]

Efektem drugorzędnym było rozpoczęcie budowania rozpoznawalności marki – ten efekt niesamowicie zaskoczył, ponieważ nowo powstały sklep (kwiecień 2019) uzyskał wzrost w zapytaniach, aż o 45% już w pierwszym miesiącu prowadzonych przez nas działań (lipiec 2019). 90% ruchu i przychodów na stronie pochodzi z kampanii Google Ads – dlatego też efekty zwiększenia rozpoznawalności przypisujemy kampaniom.

Wzrost przychodów o 600% branży erotycznej w cztery miesiące.
[kliknij, aby powiększyć]

nie ma co zwlekać. kontakt nic nie kosztuje.

Podsumowanie:

nie ma co zwlekać. kontakt nic nie kosztuje.

case studies

Efektywna współpraca performance na 9 rynkach – Case Study S’portofino

Czas czytania 8 min Działania ukierunkowane na ekspansję na rynkach zagranicznych wymagają strategicznego podejścia, a także wykorzystania dedykowanych narzędzi reklamowych oraz specjalistycznej wiedzy z zakresu marketingu i e–commerce. W niniejszym case study pokazujemy, jak w kilku krokach pomogliśmy naszemu Partnerowi w rozwoju sprzedaży na 9 rynkach zagranicznych.

case study

Pozwól przekonać się naszymi wynikami.

Zapisz się do newslettera.

Poznawaj nowości w marketingu internetowym i porady dotyczące rozwoju biznesu!