Case study

Wzrost przychodów o ponad 300% w e-commerce – SEO, które przynosi efekty!

Działania SEO przynoszą efekty! Pozycjonowanie pozwoliło uzyskać 339% więcej przychodu dla e-commerce w branży opakowań i zmaksymalizować zyski w najgorętszym okresie w roku. Zapraszamy do zapoznania się z naszym case study dotyczącym działań dla marki Paxit.
KLIENT:
BRANŻA:
cel współpracy:
ZAKRES:
specjalista:
wyniki:

Opis klienta

Paxit.pl to sklep internetowy oparty o platformę Magento, który posiada szeroką gamę kartonów i akcesoriów do pakowania. Nasz klient stale poszerza asortyment oferowanych produktów. Oferta jest skierowana zarówno do klientów B2B, jak i do każdego klienta detalicznego. Dobrej jakości, wytrzymałe opakowania kartonowe to podstawa działania e-commerców, które wysyłają produkty do klientów. W ofercie sklepu znaleźć można również materiały do pakowania. Naszą współpracę w zakresie pozycjonowania rozpoczęliśmy w listopadzie 2020 roku.

Wzrost YoY [2020 vs 2021] z działań pozycjonerskich:

  • + 101% nowych użytkowników,
  • +110% sesji,
  • +177% transakcji,
  • +339% więcej przychodu.

Cel klienta

Za główny cel postawiliśmy maksymalizację widoczności sklepu w organicznych wynikach wyszukiwania i pozyskanie ruchu z tego kanału. Rezultatem tych działań i jednocześnie naszym zamiarem było zwiększenie konwersji sprzedaży produktów klienta.

Prace nad pozycjonowaniem sklepu

Osiągnięcie wyników nie byłoby możliwe, gdyby nie ścisła współpraca na linii klient-agencja. Odbyte spotkania pozwoliły nam zrozumieć perspektywę naszego partnera oraz wskazać rekomendowane przez nas kierunki rozwoju. Po określeniu kierunku działań oraz po ostatecznych ustaleniach przyszedł czas na realizację usługi i wdrażanie szerzej zakrojonych rozwiązań.

Techniczne aspekty SEO

W ramach naszych prac zoptymalizowaliśmy m.in. takie elementy jak:

  • meta tagi,
  • nagłówki,
  • treści – zarówno ich rozszerzenie, jak i optymalizacja,
  • linkowanie wewnętrzne,
  • dostępność strony dla Googlebota.

Ponadto, zakończyliśmy pierwszy etap prac związanych z przebudową drzewa kategorii i uruchomieniem nowych, tematycznych kategorii. Kwestie techniczne to nie wszystko – w zakresie naszych prac znalazły się także konsultacje z klientem dotyczące UX. Zmiany użytecznościowe pozwoliły użytkownikom na łatwiejsze i sprawniejsze korzystanie z serwisu.

Rozbudowa contentu sklepu

Działania nad rozbudową treści oparliśmy przede wszystkim na uzupełnieniu nowych kategorii o tematyczne teksty prezentujące ofertę Paxit. Ponadto, dostarczyliśmy również opisy na wybrane karty produktów.

Rozbudowa contentu pozwoliła na powiązanie z serwisem nowych fraz. Przełożyło się to na przyrost słów kluczowych kojarzonych przez Google z serwisem paxit.pl, co doskonale obrazuje wykres pochodzący z narzędzia Ahrefs:

seo wspolpraca

Efekty

Wyniki pozycjonowania sklepu – skuteczność wyszukiwania i widoczność

Możemy z dumą oświadczyć, że nasz cel, czyli zwiększenie widoczności sklepu w organicznych wynikach wyszukiwania został osiągnięty (uspokajamy, że to jeszcze nie koniec!). Nasze działania przełożyły się na uzyskanie dodatkowych 110% sesji, które wygenerowały 177% więcej transakcji.

Na wykresie pochodzącym z Google Search Console widoczny jest wzrost wyświetleń, za którymi idzie zwiększenie liczby kliknięć w podstrony w wynikach wyszukiwania:

Wzrost przychodów o ponad 300% w e-commerce - SEO, które przynosi efekty!

Nasze obserwacje potwierdza także wykres z narzędzia Semstorm:

Wzrost przychodów o ponad 300% w e-commerce - SEO, które przynosi efekty!

Ruch w listopadzie 2020 roku osiągnął wartość 791, rok później w listopadzie 2021 było to już 2825 i ciągle rośnie!

Działania contentowe przyniosły widoczne efekty w postaci wzrostu fraz kluczowych, na które widoczny jest serwis.

Poniżej prezentujemy wykres przedstawiający liczbę fraz w top 3:

Wzrost przychodów o ponad 300% w e-commerce - SEO, które przynosi efekty!

Na starcie naszej współpracy w listopadzie 2020 roku było ich tylko 24. Poprawiliśmy ten wynik i rok później, w listopadzie 2021 roku, osiągnęliśmy liczbę 82. Natomiast miniony rok zakończyliśmy ze 113 frazami w top3.

Jeśli chodzi o frazy w top 10 wyników wyszukiwania, to ich wzrost prezentujemy na poniższym wykresie:

Wzrost przychodów o ponad 300% w e-commerce - SEO, które przynosi efekty!

Na starcie współpracy, w top 10 znajdowały się 133 frazy kluczowe. Rozbudowa treści na stronie i odpowiednia optymalizacja sprawiły, że rok po starcie współpracy tych fraz było już 370, a rok 2021 zamknęliśmy, mając 423 frazy w top 10. Identycznie jak w przypadku zakresu top 3 – wartość ta nadal rośnie. Są to też doskonałe podstawy do tego, by frazy te pięły się w górę — wprost w zakres top 3.

Przyrost liczby fraz w top 50 doskonale obrazuje, że tworzenie nowych treści dla użytkowników przynosi efekt w postaci poszerzenia zasobu słów, z którymi Google wiąże stronę.

Wzrost przychodów o ponad 300% w e-commerce - SEO, które przynosi efekty!

Na początku, w listopadzie 2020 roku tych fraz było 866. Po roku wartość ta wzrosła do 1395, by już w styczniu 2022 roku osiągnąć 2276 fraz kluczowych w top 50!

Pozycjonowanie Paxit – to dopiero początek!

Znając dalsze plany rozwoju klienta i przygotowaną przez nas strategię działań, jesteśmy przekonani, że obecne rezultaty dla organicznych wyników wyszukiwania to dopiero początek.

W temacie tego projektu nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Wraz z klientem pracujemy nad dalszą optymalizacją sklepu internetowego. Nie pozostaje więc nic innego, jak wypatrywać Paxit w organicznych wynikach wyszukiwania na coraz to nowsze frazy!

nie ma co zwlekać. kontakt nic nie kosztuje.

Podsumowanie:

nie ma co zwlekać. kontakt nic nie kosztuje.

case studies

Sprawdź, jak zwiększyliśmy ROAS o 266% dzięki kampaniom sezonowym!

Czas czytania 4 min Czy warto realizować kampanie sezonowe? Na przykładzie naszego case study pokazujemy, że tak! Kampanie z produktami sezonowymi mogą stanowić spore wyzwanie dla marketerów. Jak najlepiej wykorzystać moment sezonu? W niniejszym case study pokazujemy, jak przy odpowiednio przygotowanej ofercie oraz wiedzy eksperckiej naszych specjalistów, już w drugim miesiącu współpracy osiągnęliśmy wyższy zwrot z inwestycji, niż ten, który klient uznał za satysfakcjonujący.

Jak mierzyć skuteczność kampanii budujących brand marki, czyli badania Brand & Search Lift!

Czas czytania 8 min Wydatki na kampanie reklamowe w YouTube z roku na rok ulegają zwiększeniu. Coraz więcej reklamodawców decyduje się na model reklamy wideo, jednak wielu klientów ma wątpliwości dotyczące rzeczywistej mierzalności tych reklam. Podstawowe wskaźniki nie zawsze udzielają informacji o tym, czy reklama wideo przyniosła oczekiwany efekt. Badania Brand Lift oraz Search Lift są działaniami dostarczającymi ponadstandardowych wskaźników efektywności, które odpowiadają na najtrudniejsze pytania. W poniższym case study przedstawiamy, jak dla naszego Partnera Cortland.pl przeprowadziliśmy wymienione badania i zmierzyliśmy w nowy sposób efektywność kampanii.

case study

Pozwól przekonać się naszymi wynikami.

Zapisz się do newslettera.

Poznawaj nowości w marketingu internetowym i porady dotyczące rozwoju biznesu!