Webinar - podziękowanie za rejestrację
Webinar - podziękowanie za rejestrację

Porozmawiajmy o Ekspansji Zagranicznej

Dziękujemy za rejestrację na wydarzenie!

Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat ekspansji na rynki zagraniczne. Chcesz rozpocząć sprzedaż poza granicami kraju, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Wypełnij krótki brief. Porozmawiajmy na temat możliwości wspólnej realizacji Twoich celów!
Bądź W CENTRUM światowej UWAGI
Twoja firma działa już na rynkach zagranicznych? Pozwól nam ją wypromować i zwiększyć jej sprzedaż!

Przeprowadziliśmy kampanie PPC na ponad 20 rynkach zagranicznych. Partnerom rekomendujemy kolejne rynki do ekspansji i z sukcesem rozszerzamy zasięgi oraz przychody marki. Nasze know-how i narzędzia pozwalają na podjęcie decyzji, jakie kraje wybrać, a strategia umożliwia uzyskanie zauważalnego efektu.

Webinar - podziękowanie za rejestrację
Strategia
Rekomendujemy działania na niskich budżetach w wielu kanałach, zamiast na wysokich budżetach w jednym kanale, analizując ich efektywność metodą małych kroków, w wielu modelach atrybucji.
Webinar - podziękowanie za rejestrację
potwierdzona
wiedza
Status Microsoft Advertising Certified Professional potwierdza naszą wiedzę w zakresie kampanii w ekosystemie Microsoft Ads.
Webinar - podziękowanie za rejestrację
wsparcie największych
Jako Google Premier Partner możemy liczyć na wsparcie opiekuna Google we wszystkich prowadzonych przez nas kampaniach oraz na szybsze rozwiązywanie problemów.
Webinar - podziękowanie za rejestrację
analiza jeszcze
przed startem
Przeprowadzamy autorską analizę branży, rynku oraz jego potencjalnych użytkowników. Oceniamy szanse i zagrożenia z naciskiem na sezonowość, trendy w branży i jej rozwój.
systemy reklamowe

Międzynarodowe kampanie PPC

Planujesz wprowadzić swój biznes na rynek zagraniczny? A może posiadasz już międzynarodowe doświadczenie, ale szukasz narzędzi do zwiększenia sprzedaży?  Prowadzenie ekspansji dla naszych klientów wzbogaciło naszych specjalistów o cenne doświadczenie, które pozwala im podejmować skuteczne i korzystne z punktu widzenia klienta działania. Zgłoś się do naszej agencji!

Webinar - podziękowanie za rejestrację

Działaj na sprawdzonych rynkach zagranicznych

Jako certyfikowani specjaliści mamy dostęp do narzędzi, które umożliwiają nam dogłębne analizowanie i testowanie rynków zagranicznych. Dzięki temu wspólnie wybierzemy dla Ciebie rentowną przestrzeń, która rozwinie Twój biznes.

Zaufaj specjalistom z międzynarodowym doświadczeniem w branży

Rynki zagraniczne oznaczają wdrożenie się w społeczność, którą charakteryzują inne preferencje zakupowe oraz zachowania konsumenckie. Przywiązujemy szczególną wagę nie tylko do poprawności językowej, ale również zwyczajów i tradycji kulturowych.

Otrzymaj wsparcie i doradztwo opiekuna klienta

Decydując się na usługę ekspansji zagranicznej, uzyskasz opiekę dedykowanego specjalisty, który projektuje strategię działań dla danej branży i rynku zagranicznego. Otrzymasz rekomendację, jak przygotować swój sklep do funkcjonowania na nowym rynku.

Zyskaj kompleksowe działania dla Twojego biznesu

Każdy biznes różni się w zależności od jego celów, branży i grupy odbiorców, dlatego zapewniamy indywidualne i elastyczne podejście do współpracy. Rozwiązania zaproponowane przez naszych specjalistów uwzględniają zarówno potrzeby klienta, jak i wymagania branży. Partnerska współpraca przyczynia się do powstania efektu synergii w postaci skutecznych działań i osiągania zamierzonych celów.

Webinar - podziękowanie za rejestrację

Jako jedna z 10 agencji w Polsce braliśmy udział w programie International Growth. Jesteśmy agencją partnerską Google, która pomaga w tworzeniu kampanii performancowych na nowych rynkach.

Dzięki temu wyróżnieniu otrzymujemy wsparcie konsultantów Google w prowadzeniu działań reklamowych, a także dostęp do dedykowanych narzędzi, które dostarczają precyzyjnych danych o analizowanych krajach.

Listę agencji partnerskich Google, dedykowanych ekspansji, można sprawdzić w narzędziu Market Finder wybierając kraj.

analiza rynku

My dobrze wiemy, że…

W Niemczech bardzo popularna jest płatność Klarną.
Czechy to nie tylko Google, nie zapominamy o Seznam i prowadzimy kampanie w Sklik Ads.
Żeby zdobyć zaufanie klientów na nowym rynku, warto zaimplementować wtyczkę z opiniami.
Każdy kraj wyróżnia się swoimi cechami charakterystycznymi, związanymi z przyzwyczajeniami użytkowników, dlatego nie należy zapominać o przesyłce. Warto wybrać popularne w kraju metody dostawy.
Wiele systemów reklamowych na mniejszą skalę może dać większy efekt niż wydawanie wielkiego budżetu tylko w Google Ads, dlatego nie stawiamy wszystkiego na jedną kartę.
Kampanie w obcym języku są zdecydowanie trudniejsze do prowadzenia. Dlatego wypatrujemy anomalii, jesteśmy czujni i dociekliwi, korzystamy z wielu alertów.
Reklamy powinny wyświetlać się w języku ojczystym danego kraju, dlatego nad tłumaczeniami współpracujemy wyłącznie z native speakerami.
1 euro ≠ 1 złoty, dlatego nie warto porównywać wszystkich danych do rynku macierzystego. Nawet przy takim samym price’ingu na wszystkich rynkach i t akich samych wydatkach reklamowych ROAS może się diametralnie różnić, dlatego każdy rynek analizujemy zgodnie z jego specyfiką.
W początkowym etapie ekspansji ważna jest atrybucja danych i patrzenie na dane szerszym spojrzeniem. Z uwagi na ten fakt nie rekomendujemy analizy danych wyłącznie w oparciu o last click. Obserwujemy różne modele atrybucji, które pokazują pełny obraz prowadzonych kampanii.
Proces ekspansji zagranicznej dotyczy wielu działów w Twojej firmie, dlatego raportujemy dla każdego z nich. Nasze autorskie raporty TOP-MID-BOTTOM pokazują wiele perspektyw, pozwalając ocenić wpływ kampanii na cały biznes.

Ekspansja na rynki zagraniczne
to nie sprint, a maraton.

Warto więc zaufać doświadczonej agencji! W Get Noticed wiemy, co wyróżnia poszczególne rynki i działamy z uwzględnieniem ich specyfiki. Powiemy Ci, co warto zastosować w Twoim e-commerce, żeby odniósł sukces!
ROZWAŻNE DZIAŁANIA

Ekspansja na rynki zagraniczne

Rozpoczęcie nad nią pracy niesie za sobą szereg zaawansowanych działań i procedur. Zobacz, jak je przeprowadzamy w naszej agencji.
1
Analiza

Przeprowadzamy szeroko pojętą analizę danej branży, rynku zagranicznego oraz jego potencjalnych użytkowników. Oceniamy szanse i zagrożenia z naciskiem na sezonowość, trendy w branży i jej rozwój. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie rynki na podstawie analizy:

 • danych demograficznych krajów,
 • faktorów ekonomicznych, 
 • badań wielkości rynku w Twoim segmencie na podstawie liczbowego określenia użytkowników poszukujących Twoich produktów,
 • kategorii Twojego biznesu,
 • konkurencji,
 • trendów i lokalnych Świąt.
Analiza
2
Strategia

Tworzymy ją na podstawie zaprojektowanego indywidualnego lejka zakupowego. Budżet reklamowy planujemy w podziale na zasięgowy oraz performance’owy. W procesie wchodzenia na nowe rynki zagraniczne bardzo ważne jest zakomunikowanie odbiorcom o pojawieniu się nowej marki. Zaczynamy wówczas działania w najwyższym etapie lejka zakupowego — dotyczącego zasięgu. W kolejnych etapach planujemy budżety w oparciu o przekształcanie zasięgu w ruch w witrynie, który w następnej fazie zmienia się w oczekiwaną konwersję. Nasi specjaliści tworzą strategię indywidualnie dopasowaną do biznesu klienta, uwzględniając budżet przeznaczony na poszczególne etapy lejka zakupowego.

Strategia
3
Kreacja

Na bazie przygotowanej strategii i określonego budżetu reklamowego przygotowujemy odpowiednio analitykę oraz strukturę kont reklamowych na podstawie aspektów technicznych, oraz strategicznych. Dobieramy słowa kluczowe, kierowanie reklam, przygotowujemy feed produktowy. Na tym etapie dbamy, by wszystko było dopięte na ostatni guzik — kreacje wideo, banery do sieci reklamowej, copy w sieci wyszukiwania, a także odpowiednio przygotowany plik do kampanii produktowych.

Kreacja
4
Optymalizacja

Pierwszy okres działań sprowadza się do poznawania użytkowników w sieci i komunikacji zasięgowej, z której pojawiać się będzie coraz więcej ruchu w witrynie. Etap optymalizacyjny dostarcza nam pierwsze dane, dzięki którym możemy zapewniać jeszcze większy zasięg i ruch oraz wprowadzać zmiany w strukturach kampanii na bazie liczb. Na tym etapie korzystamy już z zaawansowanej analityki. Analizując etapy ścieżki użytkownika w sklepie internetowym, ściągamy więcej ruchu na karty i kategorie produktowe. Testujemy miejsca kierowania reklam, strategie ustalania stawek, by w efekcie działania na koncie zyskiwały coraz większą dynamikę.

Optymalizacja
5
Efekt

Ostatnim etapem działania jest wypadkowa wiedzy i umiejętności specjalistów, stosowanej technologii i analizy liczb, które tworzą zauważalny efekt dla klienta. W tej fazie obserwujemy wzrost świadomości marki, ruchu i sprzedaży.

Efekt
1
Analiza

Przeprowadzamy szeroko pojętą analizę danej branży, rynku zagranicznego oraz jego potencjalnych użytkowników. Oceniamy szanse i zagrożenia z naciskiem na sezonowość, trendy w branży i jej rozwój. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie rynki na podstawie analizy:

 • danych demograficznych krajów,
 • faktorów ekonomicznych, 
 • badań wielkości rynku w Twoim segmencie na podstawie liczbowego określenia użytkowników poszukujących Twoich produktów,
 • kategorii Twojego biznesu,
 • konkurencji,
 • trendów i lokalnych Świąt.
Analiza
2
Strategia

Tworzymy ją na podstawie zaprojektowanego indywidualnego lejka zakupowego. Budżet reklamowy planujemy w podziale na zasięgowy oraz performance’owy. W procesie wchodzenia na nowe rynki zagraniczne bardzo ważne jest zakomunikowanie odbiorcom o pojawieniu się nowej marki. Zaczynamy wówczas działania w najwyższym etapie lejka zakupowego — dotyczącego zasięgu. W kolejnych etapach planujemy budżety w oparciu o przekształcanie zasięgu w ruch w witrynie, który w następnej fazie zmienia się w oczekiwaną konwersję. Nasi specjaliści tworzą strategię indywidualnie dopasowaną do biznesu klienta, uwzględniając budżet przeznaczony na poszczególne etapy lejka zakupowego.

Strategia
3
Kreacja

Na bazie przygotowanej strategii i określonego budżetu reklamowego przygotowujemy odpowiednio analitykę oraz strukturę kont reklamowych na podstawie aspektów technicznych, oraz strategicznych. Dobieramy słowa kluczowe, kierowanie reklam, przygotowujemy feed produktowy. Na tym etapie dbamy, by wszystko było dopięte na ostatni guzik — kreacje wideo, banery do sieci reklamowej, copy w sieci wyszukiwania, a także odpowiednio przygotowany plik do kampanii produktowych.

Kreacja
4
Optymalizacja

Pierwszy okres działań sprowadza się do poznawania użytkowników w sieci i komunikacji zasięgowej, z której pojawiać się będzie coraz więcej ruchu w witrynie. Etap optymalizacyjny dostarcza nam pierwsze dane, dzięki którym możemy zapewniać jeszcze większy zasięg i ruch oraz wprowadzać zmiany w strukturach kampanii na bazie liczb. Na tym etapie korzystamy już z zaawansowanej analityki. Analizując etapy ścieżki użytkownika w sklepie internetowym, ściągamy więcej ruchu na karty i kategorie produktowe. Testujemy miejsca kierowania reklam, strategie ustalania stawek, by w efekcie działania na koncie zyskiwały coraz większą dynamikę.

Optymalizacja
5
Efekt

Ostatnim etapem działania jest wypadkowa wiedzy i umiejętności specjalistów, stosowanej technologii i analizy liczb, które tworzą zauważalny efekt dla klienta. W tej fazie obserwujemy wzrost świadomości marki, ruchu i sprzedaży.

Efekt
Webinar - podziękowanie za rejestrację

Wg raportu „B2B e-commerce NOW” Izby Gospodarki Elektronicznej: „aż 84% firm uważa, że e-commerce jest szansą na rozwój polskiego eksportu online, a już co czwarta korzysta z tej możliwości.” Inwestycja w sprzedaż transgraniczną jest więc naturalnym rozwiązaniem dla tych branż, które nie notują aktywnych wzrostów sprzedaży w rodzimym kraju lub chcą zwiększać potencjał swojego rozwoju, przy jednoczesnym szybkim zwrocie z inwestycji.

Karolina Jamka
Business Development Manager

baza wiedzy

Na czym polega ekspansja na rynki zagraniczne?

Ekspansją zagraniczną możemy nazwać każdy rodzaj działalności firmy podejmowany poza granicami państwa. Kompleksowe zaplanowanie i wdrażanie działań, takich jak bieżąca analiza rynku, planowanie strategii i przystępowanie do aktywności z zakresu płatnych kampanii i analityki, może znacząco przyspieszyć rozwój sprzedaży, jak i samej firmy.

Rynki, na których działaliśmy

Niemcy, Czechy, Rumunia, Francja, Hiszpania, Austria, Wielka Brytania, Włochy, Słowacja, Grecja, Szwajcaria, Finlandia, Litwa, Holandia, Portugalia, Szwecja, Stany Zjednoczone, Europa.

Zalety ekspansji zagranicznej

Ekspansja zagraniczna to skuteczny sposób rozwoju i skalowania działalności Twojej firmy. Pozwól zagranicznym odbiorcom poznać Twój sklep internetowy i zwiększyć swoją sprzedaż. Rozwój działalności poza granicami kraju to niepowtarzalna szansa, która oferuje wiele korzyści.
Wzrost liczby klientów

Ekspansja sklepu internetowego na rynki zagraniczne to też szansa zwiększenia liczby klientów. Wyzwaniem, które czeka każdy e-commerce, są różnice kulturowe, z których wynikają zachowania zagranicznych konsumentów. Doświadczenie i kompetencje specjalistów Get Noticed pozwalają się z nimi zmierzyć, przynosząc klientom realną wartość w postaci wzrostu liczby klientów, która przekłada się na większą sprzedaż.

Budowanie świadomości marki wśród zagranicznych odbiorców

Sukces działań marki na rynkach zagranicznych jest w dużej mierze podyktowany jej świadomością wśród odbiorców. Znajomość marki przekłada się bezpośrednio na jej wiarygodność i zaufanie do niej. Dlatego doradzamy, jakie czynniki na stronie pozwolą na budowanie zaufania i przywiązania do marki oraz planujemy odpowiednią komunikację budującą brand awareness.

Zwiększenie rozpoznawalności marki na arenie międzynarodowej

Efektywna i dogłębna analiza rynku oraz zachowań konsumentów pozwala zaprojektować dedykowaną strategię działań. Znając preferencje potencjalnych klientów, mamy możliwość dostosowania naszych działań tak, aby maksymalizować wyniki marki zarówno z zakresu sprzedaży, jak i wizerunku marki, co pozwala pewnie wprowadzić ją świat konkurencji.

Wyróżnienie się spośród firm konkurencyjnych i zyskanie tytułu lidera branży

Ekspansja zagraniczna to nie tylko szansa na zaistnienie na nowym rynku, ale również możliwość podniesienia prestiżu w kraju pochodzenia firmy. Międzynarodowa komunikacja i prezentacja zagranicznych sukcesów wpływają na rozpoznawalność marki w kraju, a w myśl teorii społecznego dowodu słuszności, zwiększają zainteresowanie i potrzebę zakupu produktu przez rodaków.

Dla kogo kampanie PPC na rynki zagraniczne?

Ekspansja zagraniczna to w pewnym sensie otwieranie biznesu na nowo, w nowych warunkach i z nową grupą docelową. Zanim zostanie podjęta decyzja o rozwoju poza granicami kraju, należy dokładnie przeanalizować zasoby firmy. Dobrą praktyką jest oddelegowanie konkretnych osób do działań związanych z ekspansją, jak i wybór doświadczonych specjalistów, którzy bezpiecznie wprowadzą i utrzymają firmę na rozwojowym, lecz konkurencyjnym rynku zagranicznym.
Chcesz dowiedzieć się, czy to już czas, aby rozszerzyć działalność poza granicami kraju? A może jesteś już zdecydowany na ekspansję i szukasz odpowiedniego wsparcia? Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o internacjonalizacji biznesu. Mamy kilkuletnie doświadczenie w pracy na rynkach zagranicznych, którym chętnie się dzielimy z naszymi klientami.

Nie wiesz co wybrać? My wiemy! Napisz do nas i umów się na bezpłatną konsultację.