Dlaczego warto korzystać z reklamy na Linkedin?

Linkedin z roku na rok zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. Z analizy przeprowadzonej przez DataReportal wynika, że z portalu korzysta już nieco ponad milion Polaków, a średni czas, który spędzają na platformie oscyluje w okolicach 15 minut, co sprawia, że ustępuje pola Facebookowi, YouTube, Instagramowi czy TikTokowi.
Nie czekaj na sukces – działaj!
Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak nasze rozwiązania mogą pomóc Twojemu biznesowi osiągnąć nowe wyżyny. Nasz zespół ekspertów jest gotowy, aby wspierać Cię na każdym kroku – od strategii po realizację. Z nami Twój biznes nie zna granic. Zacznij swoją podróż do sukcesu teraz!
Spis treści

Trzeba jednak zauważyć, że w przeciwieństwie do powyższych, jest to medium biznesowe, a nie rozrywkowe, więc wyniki te jasno obrazują, że Linkedin gromadzi bardzo zaangażowanych użytkowników, których interesują treści rozwojowe, zawodowe, jak i dotyczące przedsiębiorczości. Co więcej, blisko 70% rekruterów podkreśla, że odpowiednio prowadzony profil na Linkedin jest jednym z najważniejszych czynników, które weryfikują przed kontaktem z potencjalnym kandydatem do pracy. To wszystko sprawia, że Linkedin gromadzi grupę osób o bardzo sprecyzowanych oczekiwaniach, nastawieniu i zainteresowaniach. Linkedin jest również bardzo dobrym miejscem dla rozpoczęcia działań reklamowych, szczególnie gdy naszym celem jest docieranie do przedsiębiorców oraz osób decyzyjnych. 

Dlaczego jeszcze warto korzystać Linkedin Ads i czy reklama na portalu będzie dobrym rozwiązaniem dla Twojego biznesu? W niniejszym artykule zebrałam dla Ciebie najważniejsze aspekty dotyczące reklamy na Linkedin i wyjaśniłam kiedy oraz dla kogo będą szczególnie korzystne. 

 

Czym jest Linkedin Ads?

LinkedIn Ads to popularna platforma reklamowa, która umożliwia firmom i marketerom docieranie do swojej docelowej grupy odbiorców poprzez wyświetlanie reklam na stronie LinkedIn oraz w aplikacji mobilnej. LinkedIn jest często wykorzystywany przez firmy, które chcą pozyskać nowych klientów, zwiększyć świadomość marki lub rozszerzyć zasięg swoich treści marketingowych. 

 

Jak popularny jest Linkedin w Polsce?

Z danych publikowanych w narzędziach planistycznych LinkedIn wynika, że ​​potencjalny zasięg reklam LinkedIn w Polsce wzrósł o 900 tys. (+19,6 proc.) między 2022 a 2023 rokiem. W ujęciu kwartalnym liczba odbiorców reklam LinkedIn w Polsce wzrosła o 300 tysięcy (+5,8 proc.) między październikiem 2022 r. a styczniem 2023 r. 

LinkedIn bezapelacyjnie jest w Polsce jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych skupiających się na kontaktach biznesowych i zawodowych

 

Dlaczego Linkedin Ads  to dobre rozwiązanie dla firm nastawionych na B2B?

Dzięki LinkedIn Ads firmy mogą tworzyć kampanie reklamowe, które docierają do określonej grupy odbiorców na podstawie takich kryteriów jak branża, stanowisko czy umiejętności zawodowe.

Takich opcji targetowania nie spotkamy na Facebooku, dlatego w tej kwestii LinkedIn Ads jest bardzo konkurencyjny. Oczywiście, tak jak w innych platformach, można dostosować odpowiednio lokalizację naszych odbiorców. 

LinkedIn Ads daje marketerom możliwość prowadzenia kampanii reklamowych w oparciu o różne cele, takie jak generowanie leadów, zwiększanie świadomości marki, promowanie konkretnych produktów czy zwiększenie liczby obserwujących firmę. 

Platforma ta jest skutecznym narzędziem w strategii marketingowej dla firm, które chcą docierać do profesjonalnej i zróżnicowanej grupy odbiorców.

 

Dlaczego warto korzystać z reklamy na Linkedin?
Jakie cele można realizować za pomocą kampanii Linkedin Ads?

 

Świadomość 

 • Promowanie wizerunku marki, produktów czy wydarzeń na LinkedIn

Zainteresowanie

 • Wizyty w witrynie – skierowanie odbiorców do miejsca docelowego poza LinkedIn celem zwiększenia ruchu 
 • Interakcje – zwiększenie osób obserwujących profil na LinkedIn lub zwiększenie interakcji wobec publikacji profilu
 • Wyświetlenia wideo – promowanie materiału wideo

Konwersje

 • Generowanie potencjalnych klientów – pozyskanie nowych kontaktów/klientów na LinkedIn 
 • Konwersje w witrynie – zachęcenie do działania, które jest istotne dla biznesu (np. zakupy, rejestracje)
 • Kandydaci – promowanie oferty pracy 

W zależności od wybranego celu kampanii, LinkedIn oferuje nam różne możliwości reklamowe do wykorzystania w ramach danego celu. 

 

Czym charakteryzuje się Linkedin Ads?

Platforma reklamowa LinkedIn Ads charakteryzuje się przede wszystkim: 

 1. Precyzyjnym ustawienia targetowania – mamy wiele opcji ustawień grupy docelowej, dzięki czemu reklamodawcy mogą dotrzeć do konkretnych profesjonalistów, takich jak menedżerowie, specjaliści HR czy inżynierowie. Można wybierać między innymi po lokalizacji, branży, rozmiarze firmy czy stanowisku.
 2. Wysoką jakością odbiorców – użytkownicy to przede wszystkim osoby związane z biznesem i pracą zawodową, co oznacza, że są to często decydenci i specjaliści w swoich dziedzinach. Dzięki temu kampanie reklamowe na LinkedIn mogą osiągać wysoką skuteczność w porównaniu do innych platform reklamowych.
 3. Różnorodnością formatów reklamowych – mamy do wyboru wiele różnych formatów reklamowych, takich jak Sponsored Content, Sponsored InMail czy Text Ads. Reklamy można wyświetlać na różnych urządzeniach, w tym na desktopie, tablecie i smartfonie.
 4. Duży potencjał B2B – LinkedIn skupia użytkowników związanych z biznesem, co czyni ją idealnym narzędziem dla firm działających w sektorze B2B. Możliwość targetowania konkretnych grup zawodowych pozwala na skuteczne dotarcie do potencjalnych klientów.
 5. Koszty reklam mogą być wyższe niż na innych platformach reklamowych ze względu na specyfikę odbiorców i jakość grupy docelowej. Jednak precyzyjne ustawienia targetowania pozwalają na skuteczniejsze dotarcie do odpowiedniej grupy, co może przekładać się na wyższy zwrot kosztów zainwestowanych w reklamy na tej platformie. 
 6. Możliwość integracji z innymi narzędziami marketingowymi, takimi jak Google Ads czy HubSpot, co pozwala na łatwe zarządzanie kampaniami i śledzenie wyników w jednym miejscu.

 

Jakie korzyści płyną z reklamowania się na LinkedIn?

 1. Targeting B2B – LinkedIn jest platformą skierowaną głównie do profesjonalistów i firm, co czyni ją idealnym miejscem dla firm B2B, które chcą dotrzeć do innych przedsiębiorstw lub ekspertów w swojej branży.

Dodatkowo umożliwia reklamodawcom precyzyjne targetowanie swoich reklam, uwzględniając takie czynniki jak branża, stanowisko, wykształcenie i geolokalizacja. 

 1. Wysoka jakość leadów – LinkedIn jest platformą, na której użytkownicy często poszukują informacji o firmach, produktach i usługach, co oznacza, że reklamy na LinkedIn mogą generować wysokiej jakości leady.
 1. Wysoka wiarygodność i zaangażowanie – użytkownicy LinkedIn często korzystają z funkcjonalności sieciowych, takich jak komentarze, udostępnienia i reakcje, co oznacza, że kampanie reklamowe na LinkedIn mogą przyciągać większą uwagę i angażować użytkowników w większym stopniu niż na innych platformach społecznościowych.
 1. Zawodowy charakter platformy – LinkedIn skupia profesjonalistów, co czyni go idealnym miejscem na promocję produktów i usług związanych z biznesem.

Dodatkowo mamy wysoką jakość ruchu, ponieważ użytkownicy LinkedIn są zazwyczaj zainteresowani rozwojem swojej kariery i uczeniem się o nowych możliwościach, co oznacza, że są bardziej skłonni do interakcji z reklamami dotyczącymi rozwoju zawodowego i biznesowego.

 1. Możliwość testowania i dostosowywania reklam – LinkedIn umożliwia reklamodawcom testowanie różnych wersji swoich reklam i dostosowywanie ich do osiąganych wyników, co pomaga zoptymalizować kampanie reklamowe i uzyskać jak najlepsze rezultaty.

 

Reklama na LinkedIn oferuje także różnorodne formaty reklamowe:

 • Reklamy tekstowe – jest dostępna tylko na komputerach, wyświetla się w prawej kolumnie lub na górze strony
Dlaczego warto korzystać z reklamy na Linkedin?
Przykład reklamy tekstowej na Linkedin.
 • Reklamy video – może mieć od 3 sekund do 30 minut.
 • Reklama w formie karuzeli – może mieć 2 lub więcej zdjęć.
 • Pojedyncza kreacja – jest jedną z najpopularniejszych reklam, która składa się z jednej grafiki i tekstu reklamowego. Pojawia się w kanale informacji i przekierowuje do landing page lub witryny.
Dlaczego warto korzystać z reklamy na Linkedin?
Przykład treści sponsorowanej na Linkedin.
 • Reklama Spotlight – dopasowana do użytkownika w oparciu o dane z jego profilu LinkedIn, takie jak zdjęcie profilowe, nazwa firmy lub stanowisko.
Dlaczego warto korzystać z reklamy na Linkedin?
Przykładowe reklamy dynamiczne.
 • Bezpośrednia poczta wewnętrzna – to sponsorowane wiadomości, które są wysyłane do potencjalnych użytkowników LinkedIn
Dlaczego warto korzystać z reklamy na Linkedin?
Wiadomości sponsorowane na Linkedin.

 

Dla kogo Linkedin Ads będzie dobrym pomysłem? 

Ze względu na charakter LinkedIn jako platformy skierowanej głównie do profesjonalistów i firm, reklamowanie się tam, to dobry pomysł dla marek, które chcą skutecznie docierać do innych przedsiębiorstw lub profesjonalistów w swojej branży.

LinkedIn Ads może okazać się szczególnie skuteczne w przypadku: 

 • Firm B2B, które chcą dotrzeć do innych przedsiębiorstw lub profesjonalistów w swojej branży.
 • LinkedIn to również popularna platforma rekrutacyjna, co oznacza, że firmy z branży HR i rekrutacyjnej mogą skutecznie z niej korzystać, aby dotrzeć do potencjalnych kandydatów na swoje stanowiska.
 • Szkolenia i coaching – użytkownicy często szukają inspiracji i informacji na temat rozwoju zawodowego, dlatego firmy oferujące szkolenia i coaching biznesowy mogą skutecznie korzystać z LinkedIn Ads, aby dotrzeć do swojej docelowej grupy odbiorców.
 • LinkedIn to przede wszystkim platforma B2B, ale w niektórych przypadkach może być skuteczna także dla firm B2C, które chcą dotrzeć do profesjonalistów z określonych branż.

 

Ile to będziesz kosztować i jakich efektów się spodziewać? 

Koszt reklamy na LinkedIn jest uzależniony od wielu czynników, takich jak rodzaj kampanii, grupa docelowa, lokalizacja.. Istnieją różne modele rozliczeń, takie jak koszt za kliknięcie (CPC) lub koszt za wyświetlenie tysiąca reklam (CPM). Według danych z 2022 roku, średni koszt CPC na LinkedIn wynosił około 5,71$ za kliknięcie, a CPM wynosił około 9,30$ za tysiąc wyświetleń.

Koszty kampanii na LinkedIn zaczynają się od około 2$ za kliknięcie w przypadku kampanii typu Sponsored Content, a od około 6$ za kliknięcie w przypadku kampanii typu Sponsored InMail. Kampanie typu Text Ads zaczynają się od około 1,5$ za kliknięcie. Koszty kampanii typu Dynamic Ads, w których reklama jest automatycznie tworzona na podstawie profilu użytkownika, są zazwyczaj wyższe i zaczynają się od około 5$ za kliknięcie.

Warto jednak pamiętać, że reklamodawcy mają kontrolę nad budżetem kampanii, co oznacza, że mogą ustawić limit dzienny lub łączny budżet kampanii. Dodatkowo, LinkedIn oferuje precyzyjne ustawienia grupy docelowej, co pozwala na skuteczne dotarcie do wybranej grupy odbiorców. W efekcie zyski z kampanii mogą przewyższyć koszty, szczególnie jeśli kampania jest dobrze zaplanowana i realizowana. Jeżeli chcesz się skutecznie reklamować na LinkedIn najlepiej zgłoś się do specjalistów. W GetNoticed kampanie są prowadzone przez certyfikowanych profesjonalistów którzy pomogą dostarczyć korzystne rezultaty, dzięki czemu unikniesz przepalania budżetu. 

 

Podsumowanie

W ciągu ostatnich kilku lat platforma ta zyskała na popularności w Polsce, stając się ważnym narzędziem dla profesjonalistów, przedsiębiorców, rekruterów oraz pracowników HR. LinkedIn umożliwia budowanie sieci kontaktów, pozyskiwanie nowych klientów i partnerów biznesowych, a także zdobywanie wiedzy i umiejętności poprzez korzystanie z różnych funkcji, takich jak publikowanie treści, uczestnictwo w grupach dyskusyjnych czy korzystanie z platformy Learning. Ponadto, LinkedIn umożliwia także promowanie swojego biznesu poprzez reklamę na platformie. Można przypuszczać, że wraz z dalszym rozwojem technologicznym i potrzebami networkingowymi, LinkedIn będzie dalej zyskiwał na popularności w Polsce i na całym świecie.

Podsumowując, reklamowanie się na platformie LinkedIn może pomóc w budowaniu marki, zwiększaniu świadomości o firmie i jej produktach lub usługach, a także w dotarciu do docelowej grupy odbiorców i zwiększeniu skuteczności reklam. Dodatkowo wartościowe treści publikowane na tej platformie budują zaufanie u naszego potencjalnego odbiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!