Czym jest TikTok Ads?

Reklamy TikTok Ads stają się coraz popularniejsze wśród firm i marketerów, którzy chcą dotrzeć do swoich klientów na nowych platformach społecznościowych. TikTok to popularna aplikacja do tworzenia i udostępniania krótkich filmów, która przyciąga młodszą publiczność. Dzięki temu, że TikTok ma ponad miliard użytkowników na całym świecie, oferuje nieograniczony potencjał dla firm, które chcą dotrzeć do nowych odbiorców.
Nie czekaj na sukces – działaj!
Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak nasze rozwiązania mogą pomóc Twojemu biznesowi osiągnąć nowe wyżyny. Nasz zespół ekspertów jest gotowy, aby wspierać Cię na każdym kroku – od strategii po realizację. Z nami Twój biznes nie zna granic. Zacznij swoją podróż do sukcesu teraz!
Spis treści

Aplikacja umożliwia użytkownikom nagrywanie, edycję i udostępnianie krótkich wideo o długości od 15 sekund do nawet 10 minut. Jest dostępna w ponad 150 krajach i posiada ponad miliard aktywnych użytkowników na całym świecie. Dane opublikowane w zasobach reklamowych ByteDance wskazują, że TikTok miał w Polsce na początku 2023 roku 10,14 mln użytkowników w wieku 18 lat i więcej. Na tle innych aplikacji, użytkownicy TikToka wykazują najwyższy poziom zaangażowania*, z wskaźnikiem jego średniej wynoszącym 5,96%.

Do oceny poziomu zaangażowania TikTok używa:

  • Średniego czas oglądania – jest to średni czas, jaki użytkownicy spędzają na oglądaniu Twojego filmu.
  • Wskaźnik ukończenia filmu – czy film na TikToku jest oglądany do końca, ile razy widz oglądał go ponownie.
  • Polubienia (serduszka) – TikTok uważa, że ​​jest to najbardziej pasywny sposób angażowania się w treści, ale nadal bierze go pod uwagę.
  • Udostępnienia – treści są angażujące i ciekawe, gdy są udostępniane, dodawane do ulubionych lub pobierane do rolek z aparatu użytkownika.
    Ile kosztują reklamy na TikToku

Ta platforma oferuje wiele narzędzi edytorskich, takich jak filtry, naklejki, efekty specjalne, które pozwalają na tworzenie kreatywnych i interesujących filmów. TikTok oferuje również możliwość udostępniania i przeglądania treści, komentowania filmów, obserwowania innych użytkowników i wysyłania prywatnych wiadomości. Dodatkowo, wykorzystuje algorytm, który rekomenduje użytkownikom filmy zgodne z ich zainteresowaniami i preferencjami.

Aby korzystać z funkcji reklamowych na TikToku, konieczne jest założenie konta w TikTok Ads Manager. Chociaż nie musisz posiadać aktywnego konta na TikToku, aby się tam reklamować, posiadanie takowego zwiększa możliwości promocyjne. Zaleca się, aby konto zawierało co najmniej kilka filmów, ponieważ użytkownicy będą mogli łatwo przejść z Twoich reklam do Twojego profilu – analogicznie do funkcjonowania Facebooka czy Instagrama. 

TikTok umożliwia nam promocję filmów bez posiadania konta biznesowego, bezpośrednio z aplikacji – jest to prosta i szybka forma promocji (działa na podobnej zasadzie do “promuj post” na Facebooku). Jednak mamy ograniczone możliwości, więc nie poleca się tej opcji. 

Musimy także pamiętać o tym, że przechodząc na konto biznesowe tracimy możliwość korzystania z muzyki, która jest objęta copyrightem, co za tym idzie, nie możemy promować video, które posiadało taką muzykę.

Jak działa reklama na TikToku?

Reklamy na TikToku działają na podobnej zasadzie jak reklamy na innych platformach społecznościowych takich jak na przykład Facebook Ads. TikTok oferuje kilka formatów reklam, w tym in-feed ads, brand takeover ads, top view ads, hashtag challenge ads i branded effects ads. Każdy z tych formatów ma swoje cechy i korzyści, a wybór zależy od celów kampanii i preferencji firmy.

TikTok umożliwia precyzyjne targetowanie reklam dla określonej grupy odbiorców. Można wybrać kryteria, takie jak wiek, płeć, lokalizacja, zainteresowania i wiele innych, aby dotrzeć do odpowiedniej grupy ludzi.

Możemy ustawić budżet reklamowy i strategię licytacji, aby zoptymalizować wydatki na reklamy. TikTok oferuje różne strategie licytacji, takie jak CPM (koszt za tysiąc wyświetleń), CPC (koszt za kliknięcie) i CPV (koszt za wyświetlenie wideo).

Jak zrobić reklamę na TikToku?

Aby zacząć skuteczną promocję na platformie TikTok, wymagane jest założenie konta w serwisie TikTok Ads Manager. Tworząc konto TikTok Ads, masz możliwość dokładnego określenia budżetu kampanii reklamowej. Możliwość ustalania budżetu dziennego pozwala na kontrolę wydatków, a jednocześnie umożliwia monitorowanie wyników kampanii reklamowych w czasie rzeczywistym.

Gdy już masz konto w TikTok Ads Manager, kluczem do sukcesu jest skierowanie reklamy do odpowiedniej grupy docelowej. Platforma ta umożliwia precyzyjne targetowanie, dzięki czemu Twoja reklama będzie wyświetlane użytkownikom, którzy są najbardziej zainteresowani Twoim przekazem. Możesz wybierać takie kryteria jak wiek, płeć, zainteresowania czy lokalizacja. Co więcej, TikTok, jako platforma reklamy wideo, stawia na treści dynamiczne i angażujące. Zaleca się tworzenie reklam, które będą naturalnie wpisywać się w estetykę TikTok, tak aby przyciągnąć jak największą liczbę użytkowników. Sekundowa reklama, która jest krótka, ale jednocześnie kreatywna, może przynieść lepsze wyniki niż tradycyjne podejście do reklamy wideo. Nie zapomnij także eksplorować różne funkcje i narzędzia, jakie oferuje TikTok. Funkcje takie jak Spark Ads mogą znacząco zwiększyć widoczność Twojego brandu i pozytywnie wpłynąć na wyniki Twojej kampanii reklamowej.

Podsumowując, prowadzenie kampanii reklamowej na platformie TikTok Ads wymaga założenia konta, ustalenia odpowiedniego budżetu, dobrania odpowiedniej grupy docelowej i stworzenia atrakcyjnej reklamy wideo. Wszystko to ma na celu maksymalizację skuteczności Twoich działań reklamowych na TikToku.

Efekty reklamy na TikToku

Reklama na TikToku, jako wiodąca platforma reklamy wideo, oferuje firmom szerokie możliwości dotarcia do ogromnej liczby użytkowników. Dzięki ogromnej bazie użytkowników TikToka, reklama może osiągnąć szeroki zasięg, co przyczynia się do wzrostu rozpoznawalności marki i przyciągnięcia ruchu na stronę internetową. Wykorzystując platformę TikTok Ads, marki mają możliwość kierowania użytkownikom aplikacji TikTok autentycznych i kreatywnych reklam wideo, które mogą prowadzić do wzrostu sprzedaży produktów lub usług. Dodatkowo reklamy mogą być dostosowane do konkretnych grup docelowych, co zwiększa ich skuteczność. Z kolei budżet kampanii reklamowej jest elastyczny, dzięki czemu można dostosować go do potrzeb marki, a wyniki kampanii reklamowych są łatwo dostępne w TikTok Ads Manager. Korzystając z konta TikTok Ads, marki mogą także nawiązać współpracę z influencerami na platformie, co jest ważnym narzędziem w budowaniu pozytywnego wizerunku wśród młodszych pokoleń, stanowiących największą grupę użytkowników TikToku. Współpracując z platformą reklamową TikTok, firmy mają dostęp do różnych formatów reklam, takich jak sekundowa reklama czy Spark Ads, które są wyświetlane użytkownikom TikTok w sposób optymalny. Platforma TikTok Ads, pozwala również na skuteczne prowadzenie kampanii reklamowej, monitorowanie budżetu dziennego oraz analizowanie wyników.

Reasumując, TikTok umożliwia skuteczne wykorzystanie potencjału reklamy wideo w świecie cyfrowym, oferując różnorodne narzędzia i strategie dopasowane do potrzeb i celów kampanii reklamowej.

Czym jest TikTok Ads?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!