Jak używać danych BigQuery w raportach Google Looker Studio?

Korzystanie z danych BigQuery w Google Looker Studio to łatwy sposób na tworzenie przejrzystych, łatwych do udostępniania, niestandardowych raportów lub pulpitów nawigacyjnych dla danych. Biorąc pod uwagę, że Data Studio bezproblemowo łączy się z Google BigQuery, możesz tworzyć zaawansowane raporty, które nie byłyby możliwe nigdzie indziej.
Nie czekaj na sukces – działaj!
Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak nasze rozwiązania mogą pomóc Twojemu biznesowi osiągnąć nowe wyżyny. Nasz zespół ekspertów jest gotowy, aby wspierać Cię na każdym kroku – od strategii po realizację. Z nami Twój biznes nie zna granic. Zacznij swoją podróż do sukcesu teraz!
Spis treści

Jeśli jesteś analitykiem danych lub analitykiem biznesowym, który chce przenieść swoje raportowanie na wyższy poziom, Data Studio jest z pewnością doskonałym narzędziem. Ten artykuł jest idealny dla Ciebie, jeśli potrzebujesz kompletnego przewodnika, który pomoże Ci dowiedzieć się, jak załadować dane Google BigQuery do Google Looker Studio.

Dlaczego warto korzystać z Google BigQuery?

Obecnie w każdej firmie dane biznesowe są gromadzone w rekordowym tempie. Od danych zarządzania relacjami z klientami (CRM) po analitykę internetową, wszystkie aspekty działalności biznesowej wymagają pewnego rodzaju gromadzenia danych.

Dlatego istnieje coraz większa potrzeba znalezienia rozwiązań i narzędzi, które pozwolą nam szybko przechowywać i analizować wszystkie nasze dane, nie przytłaczając ich ogromną ilością. Na szczęście Google BigQuery oferuje tę funkcję, aby pomóc firmom w jak najlepszym wykorzystaniu ich zbiorów danych, jednocześnie umożliwiając podejmowanie decyzji na podstawie danych w modelu Data Driven.

Chociaż Google BigQuery nadaje się do dużych zestawów danych i analiz, jest również idealny do zestawów, które nie zmieniają się zbytnio. Może to być Big Data na końcu potoku ETL lub dokładnie przetworzone dane, które wymagają niewielkiej lub żadnej manipulacji danymi.

Co więcej, BigQuery wykorzystuje silnik BI z potężnym wbudowanym systemem pamięci podręcznej, który wyjaśnia, dlaczego nie należy go używać do danych, które zmieniają się znacznie częściej. 

Dlaczego warto korzystać z Google Looker Studio?

Jak wiesz, dane są kluczowe dla analityki biznesowej i lepszego podejmowania decyzji. Jednak ilość danych gromadzonych przez firmy stale rośnie i może przytłoczyć nawet najbardziej oddanych analityków.

Podczas gdy firmy powinny gromadzić dane o swoim rynku, klientach, konkurentach i samej firmie, konieczne jest poszukiwanie skutecznych strategii, które pomogą Ci zwizualizować dane, czyniąc je użytecznymi dla Twoich potrzeb.

Google Looker Studio to potężne narzędzie, które pozwala tworzyć raporty i pulpity nawigacyjne, aby wizualnie i pięknie prezentować dane. Jest to zatem nasze idealne narzędzie do rozwiązywania problemów związanych z nadawaniem sensu naszym danym.

Potencjalne koszty korzystania z BigQuery

Niektóre funkcje Google Cloud, których możesz użyć do załadowania swoich danych do Google Looker Studio, są płatne, ponieważ mogą wiązać się z pewnymi kosztami. Te komponenty obejmują:

BigQuery: miejsce na utworzone tabele może być płatne, więc sprawdź je.

BI Engine: Jeśli korzystasz z BI Engine, możesz ponosić miesięczne koszty za rezerwacje, które tworzysz.

Jeśli chcesz oszacować koszty, skorzystaj z kalkulatora cen, aby oszacować potencjalne koszty użytkowania. Możesz również sprawdzić ceny miejsca na dane BigQuery i stronę z cenami BI Engine, aby dowiedzieć się więcej.

W jaki sposób Studio danych Google łączy się z BigQuery?

Google Looker Studio używa swojego narzędzia sprzęgającego do łączenia się z danymi ze źródeł zewnętrznych. Aby użyć tego narzędzia do łączenia źródeł danych do ładowania danych BigQuery do Studia danych, wykonaj te czynności:

Jak zaimportować dane BigQuery do Google Looker Studio

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby załadować swoje dane do Google Looker Studio. Następnie otwórz nowy lub istniejący raport, którego chcesz użyć z danymi BigQuery. Gdy wszystko będzie gotowe, wybierz źródło danych BigQuery. Jak to zrobić? Oto proces:

1, Po utworzeniu lub wybraniu raportu, z którym chcesz pracować, możesz zmienić jego nazwę i kliknąć Dodaj dane, aby dodać swoje tabele z BigQuery.

Jak używać danych BigQuery w raportach Google Looker Studio?

2. W oknie Dodaj dane wybierz z listy BigQuery. Jeśli go nie widzisz, użyj paska wyszukiwania, aby go znaleźć.

Jak używać danych BigQuery w raportach Google Looker Studio?

3. Jeśli po raz pierwszy łączysz Data Studio z BigQuery, zostaniesz poproszony o nadanie uprawnień Google Looker Studio. Kliknij Autoryzuj, aby zezwolić Studio danych na dostęp do Twoich projektów Google Cloud i Zezwól w oknie dialogowym 4. Prośba o pozwolenie na udostępnianie uprawnień do przeglądania Twoich danych.

4. Po wybraniu BigQuery wybierz projekt BigQuery zawierający tabele, których chcesz użyć w Data Studio. Następnie wybierz zestaw danych, a na końcu tabelę.

Użyj projektów BigQuery, aby załadować swoje tabele do Google Looker Studio.

Istnieją cztery opcje pobierania danych z Google BigQuery w Google Looker Studio. Możesz je uzyskać bezpośrednio z wymienionych projektów, projektów udostępnionych, zapytań niestandardowych lub publicznych zestawów danych. Wybierz więc odpowiednio.

Jak używać danych BigQuery w raportach Google Looker Studio?

Powtórz powyższy proces dla każdej tabeli, jeśli masz kilka, które chcesz załadować z BigQuery.

Wizualizacja danych w Google Looker Studio

Teraz, po automatycznym zaimportowaniu danych BigQuery do Google Looker Studio, możesz połączyć swoje dane z innymi źródłami danych i zwizualizować je na wykresach. Spróbujmy więc zwizualizować tabelę BigQuery, którą właśnie utworzyliśmy!

Utworzymy wykres słupkowy, aby pokazać rozkład populacji według kraju, więc postępuj zgodnie z następującym procesem:

Aby utworzyć wykres słupkowy przedstawiający rozkład ludności według kraju:

  1. W edytorze raportów kliknij Wstaw wykres słupkowy.
  2. Możesz powiększyć rozmiar wykresu do idealnego rozmiaru za pomocą jego uchwytów.
Jak używać danych BigQuery w raportach Google Looker Studio?
  1. Upewnij się, że używasz właściwych danych i wymiarów dla swoich wykresów. Użyliśmy nazwy kraju jako wymiaru, roku jako wymiaru podziału, a wielkości populacji jako metryki dla naszego przykładu.
  2. Następnie musimy wybrać tylko kilka krajów z listy, więc dodamy klauzulę filtrującą, aby wybrać te, które chcemy. Chcemy uwzględnić kraje, w których populacja w połowie roku jest większa lub równa 200 000 000 oraz rok między 2040 a 2044. 
Jak używać danych BigQuery w raportach Google Looker Studio?
  1. Kliknij Dodaj filtr na karcie Dane, a następnie opcję Dodaj filtr lub Utwórz filtr, jeśli masz już inne filtry. W razie potrzeby możesz nazwać filtr, a następnie wybierz opcję Dołącz. Wybierz pole jako populacja w połowie roku i warunek jako Większe lub równe (>=) i użyj wartości 200 000 000.
  2. Następnie użyj warunku ORAZ, a następnie odpowiednio Zawiera, year, Między (>=&&<=), 2040 i 2044. Na koniec kliknij Zapisz, aby zastosować filtr.
  3. Po zastosowaniu filtra wykres powinien wyglądać tak:
Jak używać danych BigQuery w raportach Google Looker Studio?

Gotowy do wizualizacji danych BigQuery w Google Looker Studio? 

Tworzenie raportów z danych BigQuery w Google Looker Studio nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Ponieważ jednak masz do czynienia z dużymi zbiorami danych, szybko może dojść do złożoności. Dbaj więc o przejrzystość i porządek w raportach, aby jak najlepiej wykorzystać raportowanie danych. 

Co więcej, Data Studio zapisuje Twoje dane w pamięci podręcznej podczas łączenia się z BigQuery, więc korzystaj z danych, które zmieniają się rzadziej. Ponadto częstsze wysyłanie zapytań do BigQuery BI Engine w celu uzyskania ogromnych zbiorów danych może niepotrzebnie podnieść koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!