Nieoczywiste zmiany, dzięki którym zwiększyliśmy przychody w Google Ads o 91%!

Jedną z klasycznych praktyk prowadzenia kampanii marketingowych w Google Ads jest promowanie produktów bestsellerowych. Jednak takie rozwiązanie nie zawsze przekłada się na najlepsze wyniki. Poniższy przykład pokazuje, że w pewnych okolicznościach wyjście poza schemat może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Opis Partnera

Kultowy butik z branży fashion, który w swojej ofercie posiada najmodniejsze produkty światowych marek. Unikatowy design, wyjątkowy styl, ogromny wybór i bezkonkurencyjna jakość – to cechy charakterystyczne dla sklepu naszego Partnera.

Sytuacja wyjściowa

Współpracę w zakresie Google Ads rozpoczęliśmy w październiku 2021 roku. Kampanie Klienta bazowały na sprzedaży bestsellerów. Skupiano się na promowaniu dwóch marek produktów, które charakteryzowały się dużą popularnością. Prowadzone działania nie przynosiły jednak spodziewanych rezultatów, dlatego w początkowym etapie współpracy jednym z założeń stało się wypracowanie nowego podejścia do skalowania przychodów ze sprzedaży dzięki reklamom Google Ads.

Cele Klienta 

Głównym celem Klienta było uzyskanie większych przychodów z kanału Google Ads, uzyskanie ROAS powyżej 10 oraz wzrost odwiedzin w butikach stacjonarnych na terenie Warszawy.

Wyzwania 

Jakość obsługi, szybka wysyłka, wirtualne lustro umożliwiające przymierzenie produktów online oraz szeroki asortyment, to aspekty, które z pewnością wyróżniają Klienta na tle konkurencji. Produkty w ofercie naszego Partnera są jednak droższe od oferty innych firm z branży. Ponadto na rynku obecna jest duża konkurencja, która także korzysta z możliwości płatnej reklamy w Internecie. 

Podjęte działania

Dzięki analizie przychodów i aktualnych trendów, zdecydowaliśmy się na zmianę perspektywy i przekierowanie budżetu reklamowego z jednego z najpopularniejszych produktów marki premium na mniej popularne modele o wyższym zwrocie z inwestycji, które nie były wcześniej reklamowane. Z kampanii PMAX dedykowanej produktom premium wykluczono modele bestsellerowe, które generowały dużą ilość kliknięć, stosunkowo wysoką sprzedaż, ale ze względu na niską marżę – finalnie niewielkie przychody dla naszego Partnera. 

Skupiliśmy się na ograniczeniu ilości kampanii w sieci wyszukiwania, których działanie nie przekładało się na wyniki sprzedażowe. Pozostawiliśmy kampanie z frazami brandowymi, kampanie z dokładnym oznaczeniem numeru produktu oraz kampanię o lokalnym zasięgu, której celem było zachęcenie do odwiedzania salonów stacjonarnych. 

Efekty

Wzrost YoY [2021 vs 2022] z działań Google Ads w okresie od czerwca do sierpnia:

  • +78,38% średniej wartości koszyka zakupowego,
  • +10,16% transakcji,
  • +91% więcej przychodu,
  • + 51,01% nowych użytkowników.

Szczyt sezonu na produkty naszego Partnera przypada w miesiącach letnich. W 2021 promowano głównie popularne produkty marki premium, które odpowiadały za 58,06% przychodu w okresie 06-08.2021. Intensywne promowanie jednej marki, niska marża ze sprzedaży bestsellerów oraz bardzo intensywne działania konkurencji nie przyczyniły się do sukcesu sprzedażowego latem 2021 roku.

Ilość zakupów zwiększyła się zaledwie o 10,16%, jednak średnia cena kupionych produktów wzrosła o 73,38%. Osiągnęliśmy wzrost liczby kliknięć i obniżenie CPC, co finalnie przełożyło się na przychody o 91% wyższe:

  • Obniżenie kosztu CPC o 8,49%,
  • + 141,22% udział w wyświetleniach na górze strony w sieci wyszukiwania;
  • zwiększenie wskaźnika klikalności CTR o 17,35% dla całego konta YoY,
  • wzrost wskaźnika ROAS z 7,28 na 11,93.

Podsumowanie 

Kluczem do stworzenia doskonałej kampanii Google Ads jest praca z danymi. Nie zawsze najwyższa sprzedaż oznacza najwyższe przychody, dlatego tak kluczowe jest holistyczne podejście i wnikliwa analiza prowadzonych działań marketingowych. Nie można także zapominać o tym, że uparte trzymanie się raz obranego kierunku to prosta recepta na katastrofę. Kampanie reklamowe w Internecie mają to do siebie, że są bardzo podatne na różne czynniki, a to sprawia, że niezbędna jest regularna optymalizacja i dbałość o dostosowywanie strategii działania do aktualnych trendów. Warto zmieniać perspektywę i testować nowe rozwiązania.

5 3 głosy
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

newsletter

Zapisz się do newslettera!

Nowości, porady, informacje o usługach zwiększających rentowność, darmowe materiały edukacyjne i dużo więcej. Wybierz jaka treść Cię interesuje i ciesz się swoją dawką wiedzy!

Wiedza to potęga, przeczytaj również:

Czym są rozszerzenia reklam Google Ads i jak je wdrożyć?

Czas czytania 8 min W świecie reklam Google Ads, gdzie walka między konkurencją o klienta jest zacięta, a uwaga użytkowników krótka, kluczowe jest wykorzystanie wszelkich dostępnych narzędzi w celu wyróżnienia się spośród tłumu. Wszyscy reklamodawcy walczą o to, aby to właśnie ich kreacja była najbardziej klikalna i zachęcająca do konwersji. Jednym z podstawowych sposobów na osiągnięcie tego jest używanie rozszerzeń reklam w sieci wyszukiwania.

Czytaj więcej >

Consent Mode – klucz do skuteczności strony i kampanii reklamowych

Czas czytania 2 min W dobie rosnącej świadomości na temat prywatności danych, właściwe zarządzanie zgodami użytkowników na stronach internetowych staje się nie tylko wymogiem prawnym, ale także kluczowym elementem budowania zaufania i transparentności. Wdrożenie skutecznego systemu do zarządzania zgodami jest niezbędne dla każdego właściciela witryny, szczególnie jeśli korzysta z narzędzi takich jak Google Analytics i Google Ads. Jest to istotne nie tylko z punktu widzenia zgodności z przepisami, takimi jak RODO, ale także dla zapewnienia maksymalnej efektywności narzędzi analitycznych i reklamowych.

Czytaj więcej >
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, zostaw komentarz!x

Zapisz się do newslettera.

Poznawaj nowości w marketingu internetowym i porady dotyczące rozwoju biznesu!