Rodzaje kont na LinkedIn

LinkedIn oferuje wiele rodzajów kont dla swoich użytkowników. Dowiedz się, czym się charakteryzują oraz komu są dedykowane. Pytania o to, jak wypromować swoją firmę na LinkedIn zazwyczaj spotykają się z odpowiedzią “publikuj i angażuj”. Teoria prosta i skuteczna, jednak praktyka pokazuje jak wiele nakładu pracy, czasu i pomysłu to od nas wymaga.
Nie czekaj na sukces – działaj!
Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak nasze rozwiązania mogą pomóc Twojemu biznesowi osiągnąć nowe wyżyny. Nasz zespół ekspertów jest gotowy, aby wspierać Cię na każdym kroku – od strategii po realizację. Z nami Twój biznes nie zna granic. Zacznij swoją podróż do sukcesu teraz!
Spis treści

W tym artykule scharakteryzujemy rodzaje kont na LinkedIn, bo warto wiedzieć, że jest ich więcej niż tylko podstawowe i premium. Opiszemy także ich funkcjonalności oraz wskażemy, komu przyda się ten rodzaj kont najbardziej.

Ostatnia część artykułu zostanie poświęcona funkcji reklamowej na LinkedIn i omówieniu case study zastosowania reklam przez gigantów na rynku. Zapraszamy do lektury!

Rodzaje kont na LinkedIn

Konto Basic

Ten typ konta posiada domyślnie każdy użytkownik, który bezpłatnie zakłada konto na platformie LinkedIn. Otrzymuje on dostęp do ograniczonych możliwości portalu, jednak rodzaj ten sprawdzi się w przypadku budowaniu marki własnej w charakterze eksperta, jak i wizerunku swojej firmy.

Konto basic możemy założyć bezpłatnie jako osoba prywatna, ale także jako firma. Ta druga opcja umożliwia nam uzupełnienie danych kontaktowych, opisu naszej działalności, a także umożliwia pracownikom oznaczanie się jako zatrudnionych w danym miejscu. Dzięki temu stajemy się siecią kontaktów wyższego stopnia.

Możliwości, jakie daje nam konto Basic na portalu LinkedIn:

 • Budowanie profesjonalnej tożsamości w sieci
 • Budowanie i utrzymywanie sieci zaufanych kontaktów zawodowych
 • Nawiązywanie kontaktów ze współpracownikami i znajomymi z uczelni
 • Otrzymywanie i udzielanie rekomendacji
 • Wyszukiwanie i wyświetlanie profili innych użytkowników LinkedIn
 • Otrzymywanie nieograniczonej liczby wiadomości InMail
 • Zapisywanie do trzech wyszukiwań i otrzymywanie cotygodniowych alertów odnośnie tych wyszukiwań

Konta premium na LinkedInie – ile kosztują i co oferują?

Konta LinkedIn premium to doskonała opcja dla osób, które chcą wyciągnąć z platformy jak najwięcej. Tego typu konta polecane są rekruterom, osobom aktywnie poszukującym pracy lub chcących się szkolić i rozwijać oraz szefom i przedstawicielom firm, którzy poszerzają swoją sieć kontaktów i dążą do zwiększonej sprzedaży swoich usług.  

Wszystkie rodzaje płatnych konto oferują pakiet wiadomości InMail, które możesz wysyłać do dowolnego użytkownika, nawet jeżeli nie znajduje się on na liście kontaktów. Każde takie konto umożliwia również podgląd całkowitej liczby oraz danych odwiedzających profil, w ciągu ostatnich 90 dni oraz pokaże nam statystyki trendów oraz wejść. Dodatkowo każdy typ subskrypcji posiada swoje unikalne cechy, które pomagają nam osiągać zakładane przez nas cele. 

Pierwszy miesiąc użytkowania konta dostajemy całkowicie za darmo. Po tym okresie możemy wybrać jak chcemy się rozliczać. Mamy do wyboru cykl miesięczny oraz roczny, który pozwala nam zaoszczędzić 20% wkładu. Podczas okresu próbnego możemy testować tylko jeden plan. 

Ceny  poszczególnych planów kształtują się następująco:

 • Konto Kariera – w rozliczeniu miesięcznym opłata wynosi 99,99 zł za miesiąc.
 • Konto Business – miesięczna opłata 149,99 zł lub 149,99 zł na miesiąc.
 • Konto Sales Navigator – 289,00 zł/miesiąc lub 239,99 zł na miesiąc.
 • Konto Recruiter Lite– za miesiąc zapłacimy 449,94 zł.

  Poniżej znajdziesz szczegółowy opis poszczególnych typów kont premium LinkedIn.

Rodzaje kont na LinkedIn

Konto Premium Career

Konto Premium Career jest popularnym typem konta przeznaczonym dla osób, które aktywnie poszukują pracy. Dzięki dostępnym funkcjom potencjalny kandydat ma dostęp do bazy wiedzy LinkedIn Learning, możliwości bycia polecanym przez rekruterów, a także możliwości wysyłania bezpośredniej oferty do nich.

Co daje Konto Premium Career?

 • Bezpośrednie wiadomości do rekruterów
 • Polecany kandydat
 • Wideokursy online
 • Kto wyświetlił Twój profil w ciągu 90 dni
 • Informacje o kandydacie

Koszt: 99,99 zł/msc

Konto Premium Business

Kolejnym rodzajem konta premium jest Konto Business, które umożliwia budowanie wizerunku naszej marki na większą skalę, nawiązywanie zawodowych relacji dzięki nieograniczonej opcji poszukiwania osób na LinkedIn, a także większej ilość maili wysyłanych na LinkedIn i mailu prywatnym. Dodatkową funkcją, niedostępną w innych rodzajach kont premium, jest możliwość analizowania wyników biznesowych firmy i obserwowania trendów w interesujących nas branżach. Konto to sprawdzi się w przypadku freelancerów dążących do wyrobienia sobie silnej marki osobistej, małych firm czy CEO chcących poszerzać swoją sieć kontaktów.

Jakie możliwości daje Konto Premium Business?

 • 15 wiadomości InMail
 • Informacje biznesowe
 • Wideokursy online
 • Kto wyświetlił Twój profil
 • Nieograniczone wyszukiwanie osób

Koszt: 149,99 zł/msc

Konto Premium Sales Navigator

Konto służące do wspierania handlowców i działu sprzedaży to Konto Premium Sales Navigator z możliwościami śledzenia postępów i wyników sprzedaży, generatorem leadów, a także możliwością wyszukiwania i zapisywania klientów. Konto dedykowane jest przede wszystkim dla specjalistów sprzedaży, handlowców, osób poszukujących partnerów biznesowych oraz tych, którzy poszukują firm w swoim segmencie.

Co daje Konto Premium Sales Navigator?

 • 20 wiadomości InMail
 • Informacje o sprzedaży
 • Wyszukiwanie zaawansowane z funkcją Lead Builder
 • Kto wyświetlił Twój profil
 • Nieograniczone wyszukiwanie osób
 • Rekomendacje i zapisani potencjalni klienci

Koszt: 289,99 zł/msc

Konto Premium Recruiter Lite

Konto Premium Recruiter Lite nastawione jest na pozyskiwanie kandydatów, sprzyja temu funkcja zaawansowanego wyszukiwania oraz śledzenia działania klientów na LinkedIn. Zintegrowany panel pozwala na przeprowadzenie rekrutacji w jednym miejscu, baza naszych kontaktów jest zawsze pod ręką. Konto dedykowane dla działów HR, rekruterów oraz firm intensywnie poszukujących nowych pracowników.

Jakie korzyści daje Konto Premium Recruiter Lite?

 • 30 wiadomości InMail
 • Wyszukiwanie zaawansowane
 • Dobre sugestie
 • Zintegrowane zatrudnienie
 • Kto wyświetlił Twój profil
 • Nieograniczone wyszukiwanie osób
 • Automatyczne śledzenie klientów
 • Zorientowanie na rekrutację

Koszt: 449,94 zł/msc

Czy potrzebuję Konto Premium na LinkedIn?

Konto Premium wiąże się z większymi możliwościami wykorzystania tego portalu biznesowego niż konto bezpłatne pod względem pozyskiwania kontaktów, znajdowania ciekawych ofert pracy, a także rozwijania swojej firmy w Internecie. Bez wątpienia największy użytek uczynią z Konta Premium rekruterzy, managerowie czy dyrektorzy, wymagający dostępu do szerokiej oferty sieci kontaktów i możliwości, jakie oferuje LinkedIn.

Przykłady wykorzystania kanału LinkedIn w promowaniu firmy i marki osobistej

Konto Basic i Premium to nie wszystkie możliwości jakie skrywa w sobie LinkedIn. Jak każde narzędzie marketingowe, posiada funkcję utworzenia konta reklamowego dzięki LinkedIn Campaign Manager.

Aby nie bazować na opisie wszystkich funkcjonalności konta reklamowego, przytaczamy kilka przykładów wykorzystania reklam na LinkedIn w komunikacji marka-odbiorca, a także zastosowania kanału LinkedIn w promowaniu marki osobistej.

Reklamę na LinkedIn należy rozpocząć od wybrania celu, jaki ma nam przyświecać. Do wyboru znane z innych kanałów cele takie jak świadomość, ruch, zasięg, ale także te specjalistyczne dla tej platformy – kandydaci na ofertę pracy czy potencjalne leady.

Cele kampanii reklamowej na LinkedIn

Do ciekawych form targetowania, których nie dostarczają inne platformy, należy bez wątpienia sekcja dotycząca zawodu, doświadczenia czy branży. LinkedIn umożliwia dotarcie do kandydatów poszukujących pracy, osób z określonym stażem czy tytułem zawodowym.

Ustawienie grup odbiorców w kampanii na Linkedin

Ważną kwestią jest także sam format reklamy – mamy do wyboru 6 różnych opcji, które różnią się funkcjonalnością (grafika, wideo, tekst), a także miejscem umieszczenia.

Formaty reklamowe na LinkedIn

Przykłady reklam sponsorowanych na LinkedIn

Poniżej zamieściliśmy przykłady kilku rozpoznawalnych marek, które w swoją strategię marketingową zdecydowały się włączyć LinkedIn. Pod każdym zdjęciem znajdziecie krótką analizę wybranych reklam.

reklama Volvo

Volvo – marka postawiła na sugestywną kreację marketingową, która ma zaciekawić miłośników motoryzacji. Ponadto przypomina główne hasło marki opierające się na poczuciu bezpieczeństwa. Cel tej reklamy można rozpatrywać dwutorowo – zwiększenie grona obserwujących profil użytkowników poprzez call to action “Obserwuj”, a także przypomnienie o głównej funkcji i wyróżniku marki samochodów marki Volvo.

Rodzaje kont na LinkedIn

PKO – instytucja bankowa wykorzystała reklamy na LinkedIn celem zakomunikowania liczby klientów, którzy im zaufali w danym produkcie bankowym. Dzięki zastosowaniu hasztagów, które zyskują na popularności, mogli dotrzeć do precyzyjniejszej grupy docelowej.

LinkedIn zyskuje na znaczeniu

Przedstawione rodzaje kont na LinkedIn miały na celu uświadomienie, jak wiele możliwości oferuje ten serwis. Jego bezpłatna funkcjonalność bez problemu wystarczy do budowania fundamentów marki osobistej, a także zaistnienie naszej firmy na tym kanale. Do płatnych wersji portalu warto sięgnąć wtedy, kiedy LinkedIn jest jednym z ważniejszych dla nas kanałów biznesowych do pozyskiwania klientów, partnerów czy pracowników.

3 Responses

 1. Wszystko fajnie opisane, ale… nigdzie na stronie LinkedIn nie mogę odnaleźć miejsca gdzie można faktycznie owe subskrypcje odnaleźć i wykupić. Udało mi się jedynie znaleźć anglojęzyczną wersję z kontaktem (niestety za pomocą formularza) do działu zakupów ale nikt nie odpowiada… LinkedIn ma w ogóle jakiekolwiek polskie przedstawicielstwo?

  1. Z polskim BOKiem raczej nie ma kontaktu. Za każdym razem jak piszę do nich to odpowiada ktoś prawdopodobnie z USA.

 2. Czy jest możliwe, aby konto premium Recruiter Lite można było używać z firmowego profilu? Tzn nie chcę używać go ze swojego prywatnego a z konta firmowego i kto w takim przypadku otrzymuje informacje o osobach zgłaszających się do rekrutacji? Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!