Skuteczna kampania leadowa przy niskim budżecie

36 MINUT Kielce to butikowa siłownia na miarę XXI w. gdzie trening trwa 36 minut, a maszyny pamiętają Twoje obciążenia i ustawienia dźwigni. Naszym celem było dostarczenie dużej liczby leadów przy jak najmniejszym budżecie. Sprawdźcie jak nam się to udało.
kampania przy niskim budżecie
2 min
To może być Twoja historia!
Jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań i chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wspomóc rozwój Twojego biznesu, nie wahaj się skontaktować. Nasza wiedza i doświadczenie są Twoim atutem na drodze do sukcesu. Zainwestuj w przyszłość swojej firmy już dziś, rozpoczynając rozmowę z nami. Razem możemy więcej!

Opis klienta

36 MINUT Kielce jest to inteligentna siłownia wykorzystująca obwodowy trening MILON, trwający zaledwie 36 minut. Klub należy do znanej w Polsce sieci 36 MINUT. Kameralna atmosfera, a także opieka trenerów sprawia, że klub jest przyjazną przestrzenią dla osób chcących zadbać o swoje zdrowie i ciało.

Cel Klienta

Celem jest pozyskanie jak największej liczby leadów wśród osób zainteresowanych treningiem.

Wprowadzone zmiany

Analiza potencjału kampanii

Klient nie prowadził wcześniej reklam na Facebooku, jego działalność opierała się głównie na organicznym prowadzeniu swojej strony na Facebooku, gdzie zgromadzona jest spora liczba fanów (jak na regionalny biznes), którzy chętnie angażują się w treści oraz biorą udział w wydarzeniach organizowanych przez klub.

Biorąc pod uwagę cel pozyskania leadów rozpoczęliśmy działania z kampanią leadową. Działania reklamowe poprzedziliśmy dokładną analizą branży fitness w Kielcach, gdzie podobnie jak w innym miastach, konkurencja na rynku jest bardzo duża. W związku z tym, aby wyróżnić się spośród licznych ofert innych siłowni i klubów fitness postanowiliśmy wykorzystać największy atut oferty Klienta, jakim jest 14 dni darmowego treningu oraz stworzyć komunikację wizualną, która będzie nawiązywać do klimatu panującego w klubie.

Struktura kampanii i optymalizacja

Na poziomie zestawu reklam najlepiej sprawdziło się bardzo ogólne targetowanie, zawężone jedynie do lokalizacji oraz grupy wiekowej 28-64. Kluczowa jest natomiast kreacja, którą na początku naszych działań regularnie zmienialiśmy, aby przetestować, co sprawdza się najlepiej. Dzięki testom zaobserwowaliśmy, że najskuteczniejsze są grafiki ze zdjęciami kobiet, elementami wnętrza klubu oraz wyraźnym wezwaniem do działania.

Skuteczna kampania leadowa przy niskim budżecie
[Kliknij, aby powiększyć]

Podstawą skutecznej kampanii leadowej jest zrozumiały dla odbiorców formularz kontaktowy, dlatego w naszym formularzu stosujemy bardzo proste komunikaty. Zawsze informujemy, że dane użytkownika zostaną wykorzystane tylko w celu umówienia treningu. W ten sposób użytkownik wie, co wydarzy się po wysłaniu formularza i gdzie trafiają jego dane. 

Osiągniecie wyników

Pomimo trudnej sytuacji panującej w branży fitness w wyniku pandemii oraz dużej konkurencji na rynku, przez okres 3 miesięcy po pandemii przy budżecie 400 zł miesięcznie uzyskaliśmy 149 leadów o średniej wartości  8,15 zł za lead przy jednoczesnym obniżeniu kosztu leada o około 40% względem okresu sprzed pandemii. 

W naszej ocenie wpływ miały na to dwa czynniki – pierwszy to przemyślana i atrakcyjna komunikacja wizualna, która wyróżnia 36 MINUT Kielce na tle konkurencji oraz konkretne CTA, które jasno wskazuje drogę użytkownikowi. Natomiast drugim czynnikiem jest angażująca komunikacja Klienta na fanpage’u, prowadzona także w czasie, gdy klub był nieczynny. W naszej ocenie synergia tych dwóch składowych sprawia, że nasze reklamy działają, a Klient osiąga założone cele.

Wzrost leadów
kampania przy niskim budżecie

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!