Czy warto korzystać z Microsoft Ads?

Microsoft Ads to jedno z narzędzi reklamowych. Choć jest zdecydowanie mniej popularne niż Google Ads czy Facebook Ads, to wcale nie oznacza, że z jego pomocą pozyskanie nowych klientów czy skalowanie sprzedaży jest niemożliwe.
Nie czekaj na sukces – działaj!
Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak nasze rozwiązania mogą pomóc Twojemu biznesowi osiągnąć nowe wyżyny. Nasz zespół ekspertów jest gotowy, aby wspierać Cię na każdym kroku – od strategii po realizację. Z nami Twój biznes nie zna granic. Zacznij swoją podróż do sukcesu teraz!
Spis treści

Wprost przeciwnie, to właśnie Microsoft Ads notuje w ostatnim czasie znaczący wzrost popularności. Oczywiście – stoi za tym ogłoszenie współpracy BING z ChatGPT, ale trzeba także zauważyć, że liczba użytkowników wyszukiwarek współpracujących z Microsoft Ads stale wzrastała. Spowodowane jest to także rosnącą liczbą reklamodawców, którzy szukają nowych źródeł pozyskiwania leadów. Microsoft Ads staje się pod tym kątem coraz bardziej atrakcyjny, m.in. z powodu niższej konkurencyjności i średnich kosztów dotarcia do pożądanej grupy odbiorców, niż ma to miejsce na tak obleganych kanałach, jak Google Ads czy Facebook Ads. Z tego też powodu postanowiliśmy przygotować artykuł, w którym dokładniej przyjrzymy się możliwościom reklamy Microsoft Ads. 

Czy warto korzystać z Microsoft Ads?
Wzrost popularności BING na przestrzeni ostatnich tygodni.

Dlaczego warto zainteresować się Microsoft Ads?

Microsoft Ads to przede wszystkim rozległa sieć partnerska, która stale się poszerza, a do grona współpracujących portali coraz częściej dołączają internetowi giganci. W ramach struktury reklamowej możemy znaleźć m.in. Amazon, Yahoo, DuckDuckGo, a nawet Linkedin. Jednak najwięcej możliwości rozwoju dzięki Microsoft Ads upatruje się w wyszukiwarce Bing, która może być dobrym wyborem z kilku powodów. Tak, jak zostało to wspomniane wcześniej – Z racji wciąż niewielkiej popularności tej wyszukiwarki, konkurencja jest tam mniejsza, zarówno w wynikach organicznych, jak i w reklamach płatnych (Bing Ads). To oznacza, że reklamodawcy, którzy zdecydują się na Bing, mogą mieć większą szansę na dotarcie do swojego docelowego odbiorcy niż w przypadku bardziej popularnych wyszukiwarek w znacznie niższym koszcie.

Niestety, wielu użytkowników nie dostrzega potencjału Binga jako poważnej wyszukiwarki. Oczywiście, wyniki wyszukiwania w Bing są zupełnie inne niż w Google, co może wywołać wrażenie, że są one nieodpowiednie do wyszukiwanych fraz. Jednakże jednym z powodów tego stanu rzeczy jest brak optymalizacji stron pod Binga. Niewielu właścicieli stron dba o to, aby wyświetlać się wysoko w wynikach Binga, a jeszcze mniej ludzi skupia się na tym, jak wyświetlać się w tej wyszukiwarce.

Mimo to, w mojej ocenie Bing jest często zbyt arogancko traktowany i wyśmiewany, zamiast być doceniany za swoje możliwości. Bing ma swoje mocne strony, a brak konkurencji i mniejsza popularność mogą stanowić korzystny element dla tych, którzy chcą wykorzystać jego potencjał. Warto zatem rozważyć Bing jako część swojej strategii marketingowej i zacząć eksperymentować z tym narzędziem.

Czym jest Microsoft Ads?

Microsoft Advertising (dawniej znane jako Bing Ads) to platforma reklamowa oferowana przez firmę Microsoft. Platforma ta umożliwia reklamodawcom wyświetlanie reklam w wynikach wyszukiwania w Bing, Yahoo, DuckDuckGo i w sieci partnerskiej Microsoft Advertising, która obejmuje strony internetowe, aplikacje i inne platformy, takie jak LinkedIn czy Amazon.

Microsoft Advertising oferuje narzędzia do tworzenia i zarządzania kampaniami reklamowymi, w tym wybór słów kluczowych, stworzenie reklam tekstowych, wideo lub obrazkowych, ustawianie budżetów i docelowych grup odbiorców. Reklamodawcy mogą monitorować swoje kampanie za pomocą narzędzi raportowania i analityki, aby zobaczyć, które reklamy generują najlepsze wyniki i jakie są ich koszty.

Microsoft Advertising oferuje również wiele opcji reklamowych, w tym reklamy wyszukiwania, reklamy w sieci partnerskiej, reklamy dynamiczne, reklamy wideo, reklamy w aplikacjach mobilnych i wiele innych. Dzięki temu reklamodawcy mogą dopasować swoje kampanie do potrzeb i preferencji swoich klientów, zwiększając skuteczność ich działań marketingowych.

Jakie typy kampanii są dostępne w Microsoft Ads?

Microsoft Ads oferuje kilka rodzajów kampanii, w tym kampanie searchowe, displayowe, shoppingowe oraz kampanie promujące aplikacje. Wiele z tych opcji jest bardzo podobnych do tych, które oferuje Google Ads, co oznacza, że dla osób już pracujących z Google Ads, praca z Microsoft Ads może być łatwiejsza i bardziej intuicyjna.

Ciekawym faktem jest to, że panel reklamowy Microsoft Ads wygląda niemal identycznie jak panel Google Ads. Zatem korzystanie z niego pierwszy raz nie powinno stanowić żadnego problemu dla użytkowników panelu od Google.

Dodatkowe funkcje Microsoft Ads

Microsoft Ads umożliwia importowanie całych struktur reklamowych z Google Ads, Facebook Ads oraz plików z danymi, co pozwala znacznie przyspieszyć proces wdrażania kampanii na platformie. Dodatkowo istnieje opcja cyklicznego aktualizowania kampanii ze źródła Google Ads lub Facebook Ads. Warto jednak pamiętać, że pomimo pozornej wygody, takie rozwiązanie może nie być zawsze przydatne. Środowiska Google i Facebook Ads są odmienne w porównaniu do tego z Bing Ads co oznacza, że działania optymalizacyjne na jednej platformie mogą nie przynosić takich samych rezultatów na drugiej. Dlatego też zawsze warto dostosować strategię i kampanię do specyfiki każdej platformy osobno, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Przewagi Microsoft Ads nad innymi systemami

1. Reklamowanie swojej firmy na platformie Yahoo czy DuckDuckGo.

W porównaniu do Google Bing oferuje o wiele mniejszą konkurencję, co przekłada się na niższe koszty kliknięć. Dodatkowo reklamy będą widoczne również w wyszukiwarce Yahoo.de czy DuckDuckGo, co może okazać się korzystne dla firm działających na rynkach zachodnich lub dążących do ekspansji na Zachód.

2. Większa kontrola na poziomie kampanii i grup reklam.

Microsoft Ads pozwala na lepsze dopasowanie reklam do grup odbiorców oraz ich przypisywanie do różnych stref czasowych. Co więcej, możliwość targetowania reklam na różne urządzenia pozwala na wybór, które reklamy będą wyświetlane na komputerach, smartfonach i tabletach, a także z jakim systemem operacyjnym.

3. Kontrola demograficzna wyświetlanych reklam.

Poza wyborem strefy czasowej i systemu operacyjnego urządzenia masz również możliwość precyzyjnego targetowania pod kątem płci, wieku, miejsca zamieszkania czy wykształcenia. Oznacza to, że masz pełną kontrolę nad reklamami i ich targetowaniem.

Jak Microsoft Ads pomaga w rozwinięciu nowego kanału sprzedażowego?

Microsoft Advertising (dawniej Bing Ads) może pomóc w rozwinięciu nowego kanału sprzedażowego na kilka sposobów:

Dotarcie do nowych klientów: Korzystanie z Microsoft Advertising pozwala dotrzeć do nowych klientów, którzy korzystają z wyszukiwarki Bing i innych platform partnerskich Microsoft. Reklamy wyświetlane są użytkownikom, którzy szukają produktów lub usług związanych z Twoją branżą, co zwiększa szansę na pozyskanie nowych klientów.

Targetowanie: wiele narzędzi targetowania, które pozwalają reklamodawcom kierować swoje reklamy do określonych grup odbiorców, takich jak wiek, płeć, lokalizacja, język, preferencje zakupowe, a także w oparciu o historię zakupową klienta. Dzięki temu można dotrzeć do osób, które są najbardziej zainteresowane Twoimi produktami lub usługami.

Analiza wyników: narzędzia do monitorowania i analizowania wyników kampanii reklamowych, co pozwala reklamodawcom na śledzenie działań klientów, takich jak kliknięcia, konwersje, koszty i ROI. Dzięki temu można dostosowywać swoje kampanie i optymalizować wydatki, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Microsoft Ads i ChatGPT – czy szykuje się rewolucja?

Jeśli chodzi o Microsoft Advertising i ChatGPT, to chyba nie można mówić o rewolucji jako takiej, ale na pewno obie te technologie przyczyniają się do znaczącego postępu w dziedzinie marketingu internetowego i sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja to coś, co już jest z nami od kilku lat, ale już teraz wpływa na nasze codzienne życie. Przykładem tego jest ChatGPT, inteligentny bot stworzony przez OpenAI, który może pomóc użytkownikom w wielu dziedzinach. Microsoft, po przejęciu OpenAI, postanowił wykorzystać tę technologię i wprowadził ChatGPT do swojej wyszukiwarki Bing. Dzięki temu użytkownicy Binga mogą teraz cieszyć się jeszcze lepszymi wynikami wyszukiwania, pełniejszymi odpowiedziami, a także nowymi możliwościami czatu i generowania treści.

Warto zaznaczyć, że ChatGPT w Bing to narzędzie, które pomaga w rozwiązaniu bardziej złożonych problemów, na które standardowe wyszukiwarki nie zawsze potrafią odpowiedzieć. Wysokie zainteresowanie tym nowym narzędziem pokazuje, że sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu i będzie to trend rosnący w przyszłości.

Microsoft Advertising, jako platforma reklamowa, oferuje wiele narzędzi, które pozwalają reklamodawcom na dopasowanie swoich kampanii do potrzeb i preferencji klientów. Dzięki temu można osiągnąć lepsze wyniki, zwiększyć zasięg i dotrzeć do nowych grup odbiorców. Z kolei ChatGPT, jako model językowy oparty na sztucznej inteligencji, oferuje wiele możliwości zastosowania w różnych dziedzinach, w tym w marketingu internetowym. ChatGPT może pomóc w tworzeniu bardziej efektywnych i spersonalizowanych kampanii reklamowych, a także w komunikacji z klientami za pośrednictwem botów i asystentów głosowych.

Można zatem powiedzieć, że połączenie tych dwóch technologii może przyczynić się do stworzenia bardziej inteligentnych i spersonalizowanych kampanii reklamowych, które będą lepiej dopasowane do potrzeb i preferencji klientów. Nie można jednak mówić o rewolucji, ponieważ obie te technologie rozwijają się stopniowo i z będą wciąż udoskonalane, aby zapewnić jeszcze lepsze wyniki.

Podsumowanie

Google to zdecydowanie dominujący gracz na rynku wyszukiwarek internetowych, a jego udziały szacuje się na ponad 90% na całym świecie. Pozycja lidera Google nie jest jednak absolutna, a zauważamy to m.in. przez znaczny rozwój Microsoft Ads w ostatnich latach. 

Twórcy alternatywnych wyszukiwarek internetowych, takich jak Bing czy DuckDuckGo, zauważyli swoją szansę na zwiększenie zasięgu i ilości użytkowników własnych narzędzi. W tym celu rozwijają funkcjonalności oraz narzędzia, które znaleźć można m.in na Google, ale również i takie, które zapewnią większą swobodę i komfort użytkowania – także wśród reklamodawców. 

Get Noticed Agency jest certyfikowanym Partnerem Microsoft Advertising. Jeśli szukasz nowych możliwości skalowania sprzedaży lub generowania leadów, to system reklamowy Microsoft może być idealnym wyborem. Opowiedz nam o swoich celach, a my pomożemy w ich realizacji – m.in. realizując kampanie reklamowe w wyszukiwarkach Bing, Yahoo, DuckDuckGo oraz na takich platformach, jak Amazon czy Linkedin.

Więcej informacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!