Architektura przepływu danych

Zachowaj ich pełne bezpieczeństwo oraz bieżący dostęp do najważniejszych informacji.
Hej!

napisz do nas

elastyczność i skalowalność
wdrożenie dla wielu klientów z rónych branż
rozwiązania dla poszczególnych działów
raportowanie działań z wielu źródeł

Pozwól sobie przechowywać dane w chmurze.

Wykorzystuj nowoczesne narzędzia.

Skorzystaj z ok. 200 narzędzi, które z powodzeniem mogą usprawnić Twój biznes. Są to m.in.: maszyny wirtualne, umożliwiające szybkie wdrażanie aplikacji i budowanie baz danych, analizy danych Big Data, uczenie maszynowe (ML), sztuczna inteligencja (AI), czy tworzenie i zarządzanie warstwami API.

Korzystaj z infrastruktury dopasowanej do indywidualnych potrzeb Twojego biznesu.

Architektura przepływu danych to wiele gotowych rozwiązań, pozwalających na rozwój Twoich produktów i usług oraz wspierających nowe wdrożenia w Twoim biznesie. Wśród tych rozwiązań znajdziesz np.: prognozowanie popytu, wspieranie działań omnichannel, analizę ryzyka finansowego, czy narzędzia do renderowania.

Zbieraj dane o wszystkich użytkownikach, bez względu na ich ilość.

Rozwiązania dostarczane w chmurze można w łatwy i szybki sposób skalować. Nie musisz się zatem obawiać o to, że zabraknie Ci miejsca na serwerze i nie obsłużysz części użytkowników.

Podejmuj decyzje w oparciu o rozbudowaną analitykę Big Data.

Przechowywanie oraz procesowanie dużych ilości danych to przyszłość. Dzięki poprawnej architekturze przepływu danych wszystkie decyzje będziesz mógł podejmować na podstawie sprawdzonych informacji.

Korzystaj z rozwiązań testowanych przez gigantów rynkowych.

Z architektury przepływu danych korzystają największe firmy, np. PayPal, Spotify czy Revolut. Jest to więc bezpieczne, stabilne i skalowalne rozwiązanie, pozwalające na zwiększenie wydajności działania.

Architektura przepływu danych
to oszczędność czasu.​

Korzystanie z narzędzi w chmurze zapewnia bowiem szereg funkcji, dzięki którym każdy kolejny krok jest generowany automatycznie. Pozwala to na wykorzystanie już wcześniej przygotowanych lub obliczonych danych, bez konieczności wykonywania ponownych obliczeń.

Architektura przepływu danych to biblioteka zawartości, przedstawiająca ustrukturyzowane podejście do projektowania, która jest skalowalna, bezpieczna, odporna i wysoce dostępna. Agregowanie wszystkich danych oraz plików w jednym łatwo dostępnym miejscu to duże usprawnienie działań wewnątrz organizacji.

Architektura przepływu danych
Architektura przepływu danych

Cyfrowa dekada Europy przedstawiona przez 
Komisję Europejską
 zakłada, że do 2030 roku aż 75% wszystkich firm będzie korzystać z rozwiązań chmurowych. Natomiast badania przeprowadzone przez Urząd Komunikacji Elektronicznej wskazują, że już ok. połowa przedsiębiorstw korzysta właśnie z tego rozwiązania, gdyż zapewnia ono stałą dostępność systemów, skalowalność oraz elastyczność biznesu.

Joachim Gaweł

Analitycs Team Leader

Sprawdź, co więcej możemy Ciebie dla Ciebie zrobić.
Baza wiedzy

Każdy dostawca usług posiada kilka lub kilkanaście lokalizacji fizycznych, w których znajdują się serwerownie obsługujące chmury danych. W zależności od usługodawcy możemy sami zadecydować, czy dane mają być przechowywane w Polsce (Warszawa), Niemczech (Frankfurt), w Australii (Sydney). Należy jednak mieć na uwadze aktualne przepisy dotyczące RODO/GDPR.

Bezpieczeństwo to jeden z podstawowych elementów funkcjonowania chmur na rynku. Gdyby chmury były zagrożone ciągłymi atakami, to takie usługi nie znalazłyby miejsca na funkcjonowanie na rynku.

Chmura to sieć połączonych ze sobą serwerów, należących do dostawcy tych usług, np. Google Cloud, Microsoft Azure, Amazon Web Service. Jako użytkownik nie musisz obawiać się o prawidłową konfigurację serwerów, zapewnienie odpowiednich warunków czy aktualizację systemu. Wszystkie prace konserwacyjne przeprowadza dostawca. Użytkownicy natomiast posiadają dostęp do przestrzeni dyskowej, aplikacji czy narzędzi dla developerów.

Case study

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!