Wdrożenie BigQuery

Przeprowadzaj szybkie analizy na dużej liczbie danych z BigQuery!
Hej!

napisz do nas

Wdrożenie BigQuery
hurtownia danych w chmurze
znajomość języka sQL
Przetwarzanie dużych zbiorów danych

Pozwól sobie analizować dane masowo.

Zwiększ szybkość przetwarzania danych.

BigQuery umożliwia przetwarzanie bardzo dużych ilości danych w krótkim czasie. Jest to szczególnie ważne dla większych firm, operujących na wielu petabajtach informacji. Analiza odbywa się w czasie rzeczywistym, a zmiany można obserwować „na żywo”.

Poznaj funkcjonalność Machine Learning.

BigQuery pozwala na tworzenie i rozwijanie możliwości uczenia maszynowego przy użyciu standardowych zapytań SQL. Funkcje można wykorzystać do stworzenia narzędzia analitycznego, które posłuży śledzeniu procesów w kontekście zachodzących zmian i rozwoju firmy. Analiza danych opartych o funkcje Machine Learning pozwala na zidentyfikowanie prawidłowości i trendów oraz przedstawienie prognozy potencjalnych skutków.

Agreguj dane z wielu źródeł w jednym miejscu.

Zbieranie danych z różnych źródeł dzięki połączeniu z BigQuery spowoduje, że wszystkie dane zostaną przesłane do narzędzia w kilku prostych zapytaniach SQL. Tym samym nie będzie potrzeby konfigurowania dodatkowych połączeń z narzędziami, które umożliwiają to pośrednio.

Podejmuj decyzje w oparciu o twarde dane.

Analityka oparta o BigQuery pozwala na podejmowanie decyzji biznesowych na danych, zebranych z wielu źródeł. Dzięki BigQuery nie tylko zyskujesz zagregowane informacje biznesowe, ale także zauważasz realny wpływ marketingu na dane całościowe.

BigQuery to...

Ochrona danych osobowych.

W przypadku integracji GA4 z BigQuery użytkownik może wybrać lokalizację serwera przechowującego dane. Rozwiązuje to problem ochrony prywatności danych w aspekcie plików cookie oraz dyrektywy RODO.

Nieograniczone miejsce.

BigQuery to skalowalna hurtownia danych w chmurze, dzięki której szybka analiza dużych zbiorów danych przestaje być problemem. Jest to również miejsce, które pozwala na integrację danych z wielu źródeł oraz przygotowanie danych źródłowych pod efektywną wizualizację.

Zwiększenie możliwości.

BigQuery jest hurtownią danych, stworzoną przez Google. Pozwala przechowywać oraz analizować olbrzymie zbiory danych. Ponadto BigQuery posiada funkcjonalności Machine Learning znacząco rozszerzające analizy o różnego rodzaju symulacje. Narzędzie umożliwia działania z zakresu Big Data, skutecznie zwiększając możliwości biznesowe.

Wdrożenie BigQuery
Wdrożenie BigQuery
Wdrożenie BigQuery

Nieco ponad 50% firm
 zna pojęcie przetwarzania danych w chmurze. 12,5% firm widzi korzyści płynące z przetwarzania danych, takie jak bezpieczeństwo przed ich utratą, wiarygodność i niezawodność. BigQuery umożliwia przeprowadzanie szybkich i skutecznych analiz na dużych wolumenach danych. Jak podaje 
HG Insights
, z BigQuery korzystają liderzy rynkowi, tacy jak: The New York Times czy Spotify, a liczba firm korzystających z tych rozwiązań liczona jest w tysiącach.
Joachim Gaweł

Analitycs Team Leader

Sprawdź, co więcej możemy Ciebie dla Ciebie zrobić.
Baza wiedzy

SQL jest językiem zapytań używanym do korzystania z baz danych. Służy do pozyskiwania informacji. Jego znajomość jest niezbędna do pracy z BigQuery.

Użycie BigQuery może być darmowe przy korzystaniu z małej ilości zasobów. Podczas pracy na większych zbiorach danych usługa jest płatna, w zależności od wykorzystanego miejsca.

BigQuery ma bardzo elastyczną i skalowalną strukturę cenową.

Takie podejście zmniejsza koszty hurtowni danych dla przedsiębiorstw. Ważne jest, aby dokładnie rozważyć, jak intensywnie BigQuery będzie używane do wysyłania zapytań i przechowywania danych, aby zrozumieć koszty związane z narzędziem. Niektóre funkcje w BigQuery są bezpłatne, takie jak eksportowanie, kopiowanie, ładowanie i usuwanie danych.

Trzy operacje, za które pobierana jest opłata w BigQuery, to: przechowywanie, wykonywanie zapytań i wstawianie. W ramach tych operacji znajduje się wiele różnych struktur płatności, ujętych w zestawieniu z Google Cloud Platform.

Jeżeli nie posiadasz takiej wiedzy, jedynym rozwiązaniem jest podpięcie narzędzi Business Intelligence, takich jak Google Data Studio, Tableu czy Power BI, które pozwolą na analizę danych z BigQuery, bez użycia tego języka.

Na chwilę obecną nie ma możliwości wykonywania zapytań w trybie offline. Można jedynie tworzyć zapytania w edytorze. Połączenie z internetem jest wymagane, aby uruchomić zapytanie.

Do bazy danych można wgrać dane zebrane w plikach Excelowych lub bezpośrednio z Dysku Google. Należy pamiętać o odpowiednim sformatowaniu kolumn, czyli dostosowaniu do zasad ich przetwarzania.

Case study