Jak profil na LinkedIn może pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów? 

W dynamicznym świecie biznesu, gdzie konkurencja jest nieubłagana, a rynki szybko się zmieniają, odkrycie nowych kanałów sprzedaży jest kluczowe dla rozwoju każdej firmy. Właśnie dlatego coraz więcej przedsiębiorców zwraca uwagę na LinkedIn - potężną platformę społecznościową dla profesjonalistów.
Nie czekaj na sukces – działaj!
Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak nasze rozwiązania mogą pomóc Twojemu biznesowi osiągnąć nowe wyżyny. Nasz zespół ekspertów jest gotowy, aby wspierać Cię na każdym kroku – od strategii po realizację. Z nami Twój biznes nie zna granic. Zacznij swoją podróż do sukcesu teraz!
Spis treści

Przez lata LinkedIn ewoluował z miejsca publikowania CV w wyjątkowe narzędzie do budowania sieci kontaktów, promocji i sprzedaży. Wzrastająca wartość LinkedIn w strategiach sprzedażowych i marketingowych jest widoczna w liczbach: z 5 milionami użytkowników w Polsce i ponad 850 milionami na całym świecie, LinkedIn generuje 3 razy więcej konwersji niż Twitter i Facebook. Co więcej, aż 80% leadów B2B z social mediów pochodzi z LinkedIn, a koszt potencjalnej sprzedaży jest o 28% niższy niż w przypadku Google AdWords. Dodatkowo, 46% ruchu społecznościowego na stronach firmowych pochodzi z tej platformy.

Nic zatem dziwnego, że LinkedIn uplasował się na szczycie listy marketerów B2B jako idealne miejsce do dystrybucji treści. Zaangażowanie użytkowników dynamicznie wzrasta względem udostępnianych treści w newsfeedzie. Co sekundę dołącza 3 profesjonalistów, a każdego dnia 172 800 nowych użytkowników. Ciekawostką jest, że około 45% czytelników artykułów LinkedIn zajmuje wyższe stanowiska (menedżerowie, wiceprezesi, dyrektorzy), a 61 milionów użytkowników ma wpływ na decyzje podejmowane w firmach.

Jak profil na LinkedIn może pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów? 

W InStream Group z pasją wspieramy firmy w pozyskiwaniu wartościowych klientów B2B na ponad 50 rynkach świata. Działania sprzedażowo-marketingowe na LinkedIn stanowią kluczowy element naszej strategii, który niejednokrotnie udowodnił swój potencjał w wynikach kampanii dla naszych klientów.

Dlaczego warto zainteresować się tematem prowadzenia komunikacji na Linkedin, gdy zależy nam na nowych klientach? 

Jeśli dotychczasowe statystyki nie przekonały Cię jeszcze do pozyskiwania klientów B2B na LinkedIn, pozwól, że przedstawimy argumenty, dlaczego warto zwrócić uwagę na tę platformę. Żyjemy w dynamicznym świecie, który nieustannie się rozwija, a wraz z nim ewoluują metody prospectingu. Stare, niegdyś skuteczne techniki sprzedażowe już nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Obecnie proces pozyskiwania klientów B2B wymaga od przedsiębiorstw i handlowców nowoczesnego podejścia, które zakłada budowanie relacji, zaufania i wizerunku eksperta.

Doskonałym narzędziem, które umożliwia takie działania, jest właśnie platforma LinkedIn.

Budując zaufanie poprzez profesjonalną, wartościową i życzliwą komunikację, możemy pokazać naszą ekspertyzę, zrozumienie potrzeb klientów oraz chęć nawiązywania autentycznych relacji. Co więcej, starannie prowadzona komunikacja na LinkedIn może wyróżnić Twoją firmę na tle konkurencji, szczególnie gdy prezentujesz unikalne, interesujące treści oraz angażujesz się w dyskusje, demonstrując swoją wiedzę i ekspertyzę.

W rezultacie taka komunikacja na LinkedIn przyciąga klientów i zwiększa ich lojalność. Możesz łatwo nawiązać relacje z kluczowymi osobami w branży, co może prowadzić do nowych współprac, rekomendacji czy wspólnych projektów. Wspiera również inne działania marketingowe, takie jak content marketing, email marketing czy reklama, prowadząc do większej efektywności w pozyskiwaniu klientów.

Jeśli dotąd nie prowadziłeś działań na LinkedIn, oznacza to nową szansę dla firmy, aby dotrzeć bezpośrednio do osób, z którymi normalnie nie miałbyś okazji się skontaktować. W ten sposób LinkedIn staje się nieocenionym narzędziem dla firm działających na rynku B2B, pozwalając na budowanie trwałych relacji i zaufania, które przekładają się na sukces w pozyskiwaniu nowych klientów.

Na czym skupić się, gdy chcemy wykorzystać stronę firmową na LinkedIn, by pozyskiwać nowych klientów i sprzedawać więcej? 

W InStream Group zawsze zalecamy, aby skupić się na dwóch perspektywach strony firmowej na Linkedin, jeśli chcesz jak najlepiej pozyskiwać nowych klientów:

1 aspekt: budowa Company Page zgodnie z dobrymi praktykami, które wesprą działania sprzedażowe.

2 aspekt: Aktywne działanie strony firmowej w ramach strategii generowania leadów B2B na LinkedIn.

Omówmy sobie po kolei te dwa elementy, zaczynając od budowy profilu firmowego. 

Company Page na LinkedIn to zarówno Twoja wirtualna, rozbudowana wizytówka, jak i miejsce, które będzie odwiedzane przez Twoich potencjalnych klientów. Jeśli zatem źle zagospodarujesz tą przestrzeń, możesz stracić wiele szans sprzedażowych. Oto jak powinieneś zbudować swój profil firmowy na LinkedIn:

 1. Logo i zdjęcie w tle: Zamieść profesjonalne logo oraz atrakcyjne zdjęcie w tle zgodne ze standardami firmy. Tło możesz wykorzystać do prezentacji (hasłowo) swoich usług/oferty, np. “Projektowanie strategii marketingowych dla firm”. To pozwoli na szybkie rozpoznanie Twojej marki, zidentyfikowanie czym zajmuje się firma i przyciągnie uwagę użytkowników. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach ludzie cenią szybkość uzyskania informacji, a przy natłoku bodźców i komunikatów, nie będą spędzać wielu minut na dowiedzeniu się, czym tak w ogóle się zajmujesz.
 2. Nagłówek: To miejsce, które wyświetla się nie tylko na twoim profilu, ale też podczas Twojej aktywności na Linkedin i w wyszukiwaniach. Warto zatem dokładnie przemyśleć, co tam umieścić. Przedstaw się krótko, ale na temat. W jednym-dwóch zdaniach zawrzyj, czym zajmuje się Twoja firma lub jak możesz pomóc potencjalnym klientom, np. “Wypełniamy lejki sprzedażowe firm Hot Leadami. Z nami nie musisz się martwić o prospecting”. Pamiętaj o zawarciu kluczowych fraz.
Jak profil na LinkedIn może pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów? 

Przykład dobrze wypełnionego profilu firmowego na Linkedin – InPost

 1. Opis firmy: Napisz krótki, ale treściwy opis Twojej firmy, który przedstawi wartość oferowanych produktów lub usług. Staraj się zawrzeć frazy kluczowe związane z Twoją branżą, które ułatwią odnalezienie Twojego profilu w wynikach wyszukiwania. W tej sekcji możesz wykorzystać także mowę korzyści lub społeczny dowód słuszności w postaci pokazania klientów firmy, rocznego wyniku NPS, czy linku do case study z super wynikami.
 2. Informacje kontaktowe: Upewnij się, że podasz aktualne dane kontaktowe, takie jak adres e-mail, numer telefonu lub link do strony internetowej. Dzięki temu potencjalni klienci będą mogli się z Tobą skontaktować.
 3. Specjalizacje: Wymień najważniejsze obszary działalności i specjalizacje Twojej firmy, aby użytkownicy mogli szybko ocenić, czy Twoja oferta jest dla nich odpowiednia.
 4. Lokalizacja: Wskazanie lokalizacji Twojej firmy ułatwi potencjalnym klientom znalezienie Twojego profilu, zwłaszcza jeśli działasz na lokalnym rynku.
 5. Przycisk: Wybierz odpowiedni przycisk, zgodny z Twoim celem. Jeśli chcesz pozyskać ruch z Linkedin, wybierz przycisk “Odwiedź witrynę”, jeśli jednak zależy Ci na rejestracji nowych użytkowników na aplikacji, możesz wybrać opcję “Zarejestruj się”.

Posiadając odpowiednio wypełniony profil firmowy, można rozpocząć aktywne działania social sellingowe na Linkedin. O tym, opowiemy w kolejnym punkcie.

Jak zacząć sprzedawać i pozyskiwać klientów na Linkedin? 

Aby zacząć sprzedawać i pozyskiwać klientów na Linkedin, należy oczywiście mieć profil firmowy na Linkedin, o czym pisaliśmy w poprzednim punkcie. Jednak sam profil nie zdziała cudów i nie przyniesie nam potencjalnych klientów (lub bardzo mało). Potrzebna jest odpowiednia strategia i działania social sellingowe. Od czego zacząć?

a) Algorytm Linkedin – w pierwszym kroku musisz poznać kanał, na którym chcesz pozyskiwać nowych klientów b2b. W tym celu, warto zapoznać się z algorytmem Linkedin’a.

Jak profil na LinkedIn może pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów? 

Źródło: chimkowska.pl

b) Buduj sieć kontaktów – regularnie dodawaj nowe kontakty z branży oraz potencjalnych klientów. Pamiętaj o personalizacji wiadomości przy wysyłaniu zaproszenia do kontaktów, aby zwiększyć szanse na zaakceptowanie. Pamiętaj przy tym o stosowaniu follow-upów, nie spiesząc się zbytnio z pitchem sprzedażowym. Wykorzystaj tę relację, aby dostarczyć odbiorcy wartość, pokazać, że zależy Ci na jego/jej problemie. Twoim celem nie jest szybka sprzedaż, a budowanie relacji, autorytetu, które mają zaowocować dealem.

Przykład wiadomości – zaproszenie:

Jak profil na LinkedIn może pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów? 

c) Buduj markę firmową – to proces długofalowy, który wymaga konsekwencji, regularności i zaangażowania. Składa się na niego tak naprawdę każde działanie social sellingowe, jak tworzenie wartościowego contentu, prezentowanie spójnego wizerunku firmy, angażowanie się w branżowe dyskusje, prezentowanie osiągnięć, sukcesów, drogi do celu, a także wdrożenie programu employee advocacy. Kluczowa jest tutaj autentyczność, której inni nie podrobią. Warto wypracować swój unikalny styl dzielenia się wiedzą, podpis kończący post, charakterystyczny styl pisania itp. Istnieje już wiele ekspertów i firm w danej dziedzinie, jednak to, co zrzesza ich fanów to ich unikalność/osobowość oraz ciągłość działań, która zyskuje ich sympatię i lojalność. 

d) Sposób komunikacji – poświęć czas na zapoznanie się z Linkedin, abyś lepiej wczuł się w społeczność i przekładał to na swoje treści i działania. Komunikuj się w sposób profesjonalny, ale jednocześnie naturalny, oryginalny i przystępny. Unikaj agresywnego tonu czy nadmiernego promowania swojej firmy. Zamiast tego, skup się na dostarczaniu wartości i rozwiązywaniu problemów swoich odbiorców.  Dziel się swoją wiedzą, doświadczeniem oraz informacjami na temat branży. Możesz to robić za pomocą własnych postów, jak i udzielając się w dyskusjach, grupach, wiadomościach i komentarzach. Jeśli komunikujesz się z kimś bezpośrednio, postaraj się personalizować swoje wiadomości i dopasowywać je do potrzeb i oczekiwań odbiorcy. Unikaj szablonowych wiadomości, które mogą odstraszyć zamiast przyciągnąć.

Pomyśl, o czym możesz pisać i jakie będzie to miało przełożenie na Twoje działania. Same memy lub zespołowe zdjęcia z integracji nie wygenerują Ci sprzedaży, choć są ciekawą formą rozluźnienia komunikacji i zdobycia większej liczby reakcji. W kontekście sprzedażowym, bardziej mogą sprawdzić się:

 • treści merytoryczne, rozwiązujące dany problem
 • case study ze współpracy
 • referencje
 • sukcesy, nagrody, wyróżnienia
 • opisywanie zrealizowanych celów, droga i kamienie milowe, jak sobie z tym poradziliście
 • spersonalizowane wiadomości InMail

Do tego Linkedin oferuje wiele możliwości przedstawienia treści, np. zwykły wpis, zdjęcie/video, karuzela, ankieta, infografika, artykuł, a nawet biuletyn/newsletter. Wykorzystaj je i sprawdź, które z nich cieszą się największym zainteresowaniem wśród Twojej grupy odbiorczej oraz, jak przekładają się na konwersje w leady i klientów.

e) Reklamy: swoje działania sprzedażowe na Linkedin możesz uzupełnić o płatne reklamy. Zacznij od utworzenia konta reklamowego na platformie LinkedIn Campaign Manager. Następnie, określ cel kampanii, który może obejmować, np. świadomość marki, generowanie leadów czy zwiększenie ruchu na stronie oraz wybierz format reklamy, np. Text Ad, Message Ad, Event Ad, czy Carousel Ad. Opracuj kreatywny przekaz reklamy, pamiętając o atrakcyjnym wizualnie i merytorycznie contencie, który zaciekawi Twoją grupę docelową. Na koniec, sprecyzuj grupę odbiorców oraz ustal budżet kampanii, a potem monitoruj wyniki i optymalizuj działania.

f) Monitorowanie wyników: śledź efekty swoich działań na LinkedIn, analizując statystyki dotyczące Social Selling Index, zaangażowania, liczby obserwujących czy leadów. Dzięki temu będziesz mógł optymalizować swoje działania i skupić się na tym, co przynosi najlepsze rezultaty.

Jak profil na LinkedIn może pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów? 

Warto także wspomnieć, że obecnie tworzenie treści jest o wiele szybsbsze dzięki narzędziom takim jak ChatGPT, które mogą pomóc w generowaniu pomysłów na posty czy artykuły. Dzięki temu zyskujesz więcej czasu na inne działania marketingowe. Pamiętaj jednak, że treści generowane przez ChatGPT powinny być traktowane jako punkt wyjścia, a nie gotowe rozwiązanie – zawsze warto je zweryfikować przed publikacją.

Podsumowując, pozyskiwanie klientów na Linkedin to strategia długoterminowa, która polega na regularnym podejmowaniu działań, precyzyjnemu dopasowaniu aktywności do danej firmy i typu klientów oraz analizie. Działanie „na łapu, capu” się nie sprawdzi. Ważne jest również początkowe poznanie samej platformy i jej charakteru. Możesz prowadzić takie działania wewnętrznie lub zlecić agencji takiej jak, InStream Group – specjalizującej się w pozyskiwaniu klientów na Linkedin.

Możliwości Linkedin, o których 99% osób nie wie – sales navigator i inne. 

To nie koniec możliwości pozyskiwania klientów B2B na Linkedin. Mamy dla Ciebie jeszcze kilka tricków, których 99% osób nie wykorzystuje!

SALES NAVIGATOR

Sales Navigator, dostępny jako część pakietu premium, ułatwia odkrywanie potencjalnych klientów poprzez zaawansowane wyszukiwanie, monitorowanie ich działań oraz otrzymywanie powiadomień o zmianach w profilach (szczegóły przedstawimy poniżej). 

Aby w pełni wykorzystać możliwości Sales Navigatora, zdefiniuj swoją grupę docelową, korzystaj z zaawansowanego wyszukiwania, obserwuj interesujące osoby i firmy, nawiązuj bezpośrednie kontakty za pomocą InMail, rozwijaj relacje oraz monitoruj i analizuj efekty działań. Analityka oferowana przez Sales Navigator umożliwia śledzenie skuteczności oraz dostarcza istotnych informacji o potencjalnych klientach, wspomagając optymalizację strategii pozyskiwania klientów.

Jak profil na LinkedIn może pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów? 

BOOLEN SEARCH

Pozyskiwanie klientów na LinkedIn poprzez boolean search polega na wykorzystaniu wyszukiwarki LinkedIn z zastosowaniem operatorów logicznych (AND, OR, NOT) oraz innych znaków (nawiasów, cudzysłów), aby precyzyjnie wyszukać potencjalnych klientów. Dzięki temu możemy otrzymać lepiej dopasowane wyniki wyszukiwania, które pomogą zidentyfikować osoby lub firmy zainteresowane naszymi produktami czy usługami.

Przykładowo, jeśli szukasz menedżerów ds. zakupów z branży motoryzacyjnej, możesz wpisać w wyszukiwarkę LinkedIn:

„menedżer ds. zakupów” AND (motoryzacja OR „przemysł motoryzacyjny”)

Dzięki zastosowaniu wyszukiwania boolean, możesz oszczędzić czas i zasoby, skupiając się tylko na tych użytkownikach, którzy mają największe szanse na zostanie Twoimi klientami. Po zidentyfikowaniu potencjalnych klientów, warto nawiązać z nimi kontakt, na przykład poprzez wysłanie spersonalizowanego zaproszenia do sieci kontaktów, komentowanie ich postów, udostępnianie wartościowych treści czy nawet bezpośrednie nawiązanie rozmowy. Pamiętaj, że kluczowe jest budowanie relacji opartych na zaufaniu i współpracy, a nie agresywne podejście sprzedażowe.

ZAPISYWANIE FILTRÓW WYSZUKIWANIA

Pozyskiwanie klientów na LinkedIn przez zapisywanie filtrów wyszukiwania pozwala na systematyczne monitorowanie i identyfikację potencjalnych klientów zgodnie z wcześniej określonymi kryteriami. Stosując odpowiednie filtry, można skupić się na osobach, które są najbardziej odpowiednie dla Twojej oferty.

Aby zacząć, wejdź w wyszukiwarkę LinkedIn i zdefiniuj kryteria wyszukiwania takie jak lokalizacja, branża, stanowisko, słowa kluczowe czy doświadczenie zawodowe. Następnie, po przeprowadzeniu wyszukiwania, kliknij opcję „Zapisz wyszukiwanie” znajdującą się na górze strony wyników. Zostaniesz poproszony o nazwanie zapisanego wyszukiwania i ustawienie częstotliwości powiadomień, czyli ile razy chciałbyś otrzymywać informacje o nowych wynikach.

Zapisując filtry wyszukiwania, będziesz na bieżąco otrzymywać powiadomienia o osobach, które spełniają Twoje kryteria. Dzięki temu, będziesz mógł skontaktować się z nimi, wysłać zaproszenie do sieci kontaktów, a także prezentować swoją ekspertyzę i ofertę poprzez wartościowe treści oraz aktywne uczestnictwo w dyskusjach na LinkedIn. W ten sposób zbudujesz długotrwałe relacje z potencjalnymi klientami, co może prowadzić do współpracy biznesowej i wzrostu sprzedaży.

LINKEDIN ALUMNI

Pozyskiwanie klientów na LinkedIn poprzez LinkedIn Alumni polega na wykorzystaniu narzędzia, które pozwala wyszukać i nawiązać kontakt z innymi absolwentami tej samej uczelni, z którą jesteśmy związani. Wspólne wykształcenie może stanowić doskonałą bazę do budowania relacji biznesowych, ponieważ łączy ludzi poprzez wspólne doświadczenia i zrozumienie danej dziedziny.

Aby skorzystać z LinkedIn Alumni, przejdź do swojego profilu i kliknij na nazwę uczelni, w której jesteś absolwentem. Zostaniesz przekierowany na stronę uczelni, gdzie znajdziesz zakładkę „Alumni”. Klikając na nią, uzyskasz dostęp do listy osób, które ukończyły tę samą uczelnię. Możesz następnie filtrować wyniki według lokalizacji, branży, stanowiska czy umiejętności.

REFERRAL

Pozyskiwanie klientów na LinkedIn przez referencje polega na wykorzystaniu istniejących relacji zawodowych i osobistych, które prowadzą do nowych możliwości biznesowych. Aby skutecznie zdobywać klientów poprzez referencje, warto prosić zadowolonych klientów lub współpracowników o napisanie rekomendacji na Twoim profilu LinkedIn, co zwiększa wiarygodność i wyróżnia Cię wśród konkurencji. W przypadku silnych relacji z osobami z branży, zwróć się do nich z prośbą o polecenie Twojej firmy innym potencjalnym klientom. Konsekwentne stosowanie tych strategii pozwoli Ci pozyskiwać klientów na LinkedIn dzięki referencjom, co przyczyni się do rozwoju Twojego biznesu. Warto zaznaczyć, że referencje to jedno z najsilniejszych narzędzi sprzedażowych.

GRUPY LINKEDIN 

Pozyskiwanie klientów na LinkedIn poprzez grupy polega na aktywnym uczestniczeniu w grupach branżowych lub tematycznych, które są istotne dla Twojej firmy lub branży. Dołącz do grup, w których potencjalni klienci mogą się udzielać, oraz do tych, które koncentrują się na rozwoju wiedzy i umiejętności związanych z Twoim obszarem działalności.

W grupach na LinkedIn warto dzielić się wartościowymi treściami, odpowiednio komentować i reagować na posty innych uczestników oraz angażować się w konstruktywne dyskusje. Pokazując swoją ekspertyzę i oferując pomoc, możemy zbudować autorytet, zaufanie oraz relacje z potencjalnymi klientami. Pamiętaj, aby nie prowadzić agresywnych działań sprzedażowych w grupach. Skoncentruj się na dostarczaniu wartości i budowaniu relacji, co w efekcie może prowadzić do naturalnego zainteresowania Twoimi produktami czy usługami.

Regularne i konstruktywne uczestnictwo w grupach na LinkedIn zwiększa widoczność Twojego profilu i firmy, co może prowadzić do nawiązywania kontaktów z potencjalnymi klientami oraz generowania leadów. Dodatkowo uczestnictwo w tej samej grupie otwiera Ci drogę do naturalnej i bezpośredniej konwersacji z jej członkami, co pomoże zbudować relacje z potencjalnym klientem. Minusem tego rozwiązania jest jednak fakt, że grupy na Linkedin nie funkcjonują tak sprawnie, jak te na Facebooku. 

PORADA NT. KARIERY

Funkcja „Porada nt. kariery” na LinkedIn umożliwia udzielanie wskazówek i wsparcia osobom poszukującym porad w swojej karierze. Użytkownicy LinkedIn zadają pytania, które są widoczne dla społeczności, w nadziei na uzyskanie odpowiedzi od osób o odpowiednich kompetencjach. To doskonała okazja do pozyskiwania klientów.

Jak profil na LinkedIn może pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów? 

Źródło: annamariawisniewska.pl

Wspierając innych w rozwiązywaniu ich problemów, nie tylko zdobywasz ich zaufanie, ale również wyróżniasz się jako ekspert w swojej dziedzinie. Warto dodać do swojej sieci osoby, którym pomagasz, nawet jeśli wcześniej nie były z Tobą połączone.

Jak profil na LinkedIn może pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów? 

Źródło: annamariawisniewska.pl

Podchodząc do funkcji „Porada nt. kariery” jako okazji do nawiązania nowych kontaktów, najpierw skup się na pomocy osobom zadanym problemem, a następnie umiejętnie prowadź rozmowę, aby ostatecznie zaprezentować swoje usługi lub produkty jako dalsze wsparcie w ich rozwoju zawodowym.

LINKEDIN LEARINING

LinkedIn Learning to platforma edukacyjna, która może pomóc w pozyskiwaniu klientów na LinkedIn poprzez rozwijanie umiejętności, budowanie wiarygodności i zwiększanie zaangażowania. Kursy na LinkedIn Learning pozwalają zdobywać wiedzę i umiejętności niezbędne do efektywnego pozyskiwania klientów, takie jak marketing cyfrowy, sprzedaż, networking czy storytelling. Dodawanie ukończonych kursów i certyfikatów do swojego profilu LinkedIn podnosi wiarygodność, a zdobyta wiedza pozwala tworzyć wartościowe treści, które zainteresują potencjalnych klientów. Współpracując z innymi uczestnikami kursów oraz instruktorami, można budować sieć kontaktów, która prowadzi do rekomendacji i pozyskiwania nowych klientów. Włączając LinkedIn Learning do strategii pozyskiwania klientów, długotrwały sukces na platformie LinkedIn staje się bardziej osiągalny.

Czego oczekiwać od działań sprzedażowych na Linkedin? 

LinkedIn jest potężnym źródłem leadów i oferuje ogromne możliwości w zakresie pozyskiwania klientów, jednak warto mieć świadomość wyzwań i realiów związanych z prowadzeniem działań sprzedażowych na tej platformie. Nic bowiem nie jest tylko kolorowe. 

 Czego oczekiwać od działań sprzedażowych na Linkedin? 

 • Wysokiej jakości leadów b2b
 • Uzyskanie autorytetu i zaufania do marki
 • Wzrostu sieci kontaktów biznesowych
 • Zwiększenia sprzedaży
 • Wzrostu świadomości marki

Należy jednak pamiętać, że skuteczne pozyskiwanie klientów na LinkedIn często opiera się na długotrwałym budowaniu relacji, co wymaga czasu i zaangażowania. W miarę jak konkurencja na LinkedIn rośnie, niezbędne jest ciągłe doskonalenie swoich strategii, umiejętności i wiedzy, aby pozostać atrakcyjnym dla potencjalnych klientów. Chociaż LinkedIn oferuje wiele bezpłatnych funkcji, niektóre narzędzia, takie jak Sales Navigator czy reklamy, są dostępne tylko w ramach płatnych pakietów.

Oczekując rezultatów działań sprzedażowych na LinkedIn, warto pamiętać, że sukces często zależy od zaangażowania, cierpliwości oraz umiejętności dostosowania się do zmieniających się realiów rynkowych.

Podsumowanie

Linkedin to potężne narzędzie, które może pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów i zwiększeniu sprzedaży, jeśli wykorzystamy jego możliwości w odpowiedni sposób. Kluczowe jest skupienie się na budowaniu relacji z potencjalnymi klientami, tworzeniu wartościowych treści oraz wykorzystaniu dostępnych narzędzi, takich jak Sales Navigator czy boolen search.

Warto również pamiętać, że osiągnięcie sukcesu na Linkedin wymaga zaangażowania, systematyczności i cierpliwości. Śledzenie trendów, dostosowywanie strategii do zmieniających się realiów rynku oraz stałe doskonalenie swoich umiejętności sprzedażowych to klucz do długotrwałego sukcesu na tej platformie.

InStream Group to lider na rynku sprzedaży B2B, specjalizujący się w kampaniach Cold Mailingowych i LinkedIn Social Selling. Działając na 50 rynkach świata, z ponad 1000 zadowolonych klientów, wspieramy przedsiębiorców w skutecznym pozyskiwaniu klientów i zwiększaniu zysków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!

Zapisz się do newslettera

Pozwól się zaskoczyć nowościami, poradami, darmowym dostępem do materiałów edukacyjnych. Otrzymuj powiadomienia o wpisach na naszym blogu i nie tylko!